پاداش و تنبیه مدیران برای واكسینه شدن كارمندان در مقابل كرونا

پاداش و تنبیه مدیران برای واكسینه شدن كارمندان در مقابل كرونا

به گزارش فی بگیر برخی از مدیران عامل شرکتها به اندازه ای مشتاق واکسینه شدن کارمندانشان در مقابل کووید ۱۹ هستند که به آنها تشویقهای پولی یا مرخصی پیشنهاد می کنند.به گزارش فی بگیر به نقل از ایسنا، در آمریکا شرکت خرده فروشی Lidl به کارمندانش برای واکسن زدن ۲۰۰ دلار می دهد در حالی شرکتهای دیگری مانند الدی، دلار جنرال کورپ و تریدر جوز کو پرداخت اضافه ساعت پیشنهاد کرده اند. شرکت تحویل خواربار آنلاین اینستاکارت ۲۵ دلار دستمزد به کارکنان و پیمانکارانش می دهد. شرکتهای تولیدکننده ماست چوبانی و دانون حداکثر شش ساعت مرخصی با حقوق می دهند. شرکت فرانسوی دانون اعلام نموده که هزینه تزریق واکسن در کشورهایی که واکسنهای کرونا مجانی نیستند را پوشش می دهد.

شرکتهای دیگر رویکرد سخت گیرانه تری را در پیش گرفته اند. شرکت Pimlico Plumbers اعلام نموده که می خواهد واکسینه شدن را برای اعضای جدیدش الزامی کند. شرکت هواپیمایی یونایتد ایرلاینز هم می خواهد تزریق واکسن را الزامی اعلام نماید که مایه نگرانی اتحادیه های کارکنانش شده است.

بسیاری از مدیران عامل شرکتها خویش را از پیشروان مبارزه ضد پاندمی ویروس کرونا می دانند که تابحال بیشتر از دو میلیون و ۶۰۰ هزار قربانی گرفته است. آنها ضد احساسات ضد واکسن که در کشورهایی مانند آمریکا، فرانسه و روسیه قوی است، به پا خاسته اند و تلاش می کنند کارکنانشان را ایمن نگه دارند. بعضی از آنها یک انگیزه واقع بینانه تر هم دارند و آن تسهیل بازگشایی دفاترشان بعد از یک سال دورکاری از خانه است که فرهنگهای تشکیلاتی را تحت الشعاع قرار داده و سبب اپیدمی جدید خستگی زوم (برنامه تماس صوتی تصویری که به ابزار کاربردی تعامل میان گروههای کاری تبدیل گشته است) شده است.

جمی دیمون، مدیرعامل شرکت جی پی مورگان اند چیس در مصاحبه با تلویزیون بلومبرگ اظهار داشت: تصور می کنم که ما تمایل داریم از تنبیه و تشویق برای واکسینه شدن در مقابل کووید ۱۹ استفاده نماییم. این بانک به علت نگرانیهای حقوقی، هم اکنون واکسیناسیون را الزامی نمی کند اما شرکتهای هواپیمایی و هتلها امکان دارد تلاش کنند چنین اقدامی را انجام دهند.

قانونی بودن اقدام شرکتها در ملزم کردن مشتریان و کارکنانشان به دریافت واکسن از کشوری به کشور دیگر متفاوت می باشد. در خیلی از ایالتهای آمریکا، کارفرما می تواند کارکنان را برای هر دلیل حقوقی همچون امتناع از واکسیناسیون الزامی اخراج کند.

طبق نظرسنجی شرکت حقوقی لیتلر مندلسون، هم اکنون کمتر از یک درصد از شرکتها در آمریکا واکسیناسیون کووید ۱۹ را الزامی کرده اند و تنها شش درصد قصد دارند زمانی که واکسنها قابل دسترس بودند، چنین اقدامی را انجام دهند.

در کشورهایی که پشتیبانی از اشتغال قویتر است، مقامات محتاطانه با این قضیه برخورد می کنند. دولت انگلیس اعلام نموده که تشخیص سیاست ایمن سازی محیط کار برعهده خود شرکتهاست اما رفتار کسب و کارهایی که بر واکسیناسیون اصرار می کنند، تبعیض آمیز به حساب می آید. در چنین شرایطی خیلی از مدیران عامل ترجیح می دهند برای این که پایشان به دادگاه باز نشود، از ترغیب کارمندان به جای زور کردن آنها استفاده کنند. کارآمدی این کمپین در بازگشایی اقتصاد جهانی همچون اداراتی که میلیونها کارمند آنها تلاش می کنند کمترین تماس مستقیمی با مشتریان نداشته باشند، موثر خواهد بود.

آلن جوپ، رئیس یونی لِوِر اظهار نمود وی نامه های هفتگی به ۱۵۰ هزار کارمند این شرکت را امضا کرده و از آنها می خواهد هر زمان که امکان واکسیناسیون میسر شد، آنرا انجام دهند و از پزشکان این شرکت دعوت کرده در نشستهای مجازی که ماهی دو بار برگزار می گردند، به اشاعه واکسیناسیون بپردازند.

برخی از مدیران عامل هم بعنوان یک الگو عمل می کنند مانند مارک اشنایدر، مدیرعامل شرکت نستله که اعلام نموده است اگر واکسنی فورا برای وی موجود شود، در مقابل چشم همه کارمندان واکسن را تزریق می کند.

لحن متقاعدکننده درباره واکسیناسیون اهمیت بیشتری پیدا خواهد نمود چونکه مدیران در شتاب برای بازگشایی دفاتر هستند. کارمندان شرکت جواهرفروشی تیفاتی در آمریکا دستور یافته اند از آغاز مارس هفته ای دو بار در محل کار حاضر شوند، خواه واکسینه شده باشند یا نه.

بر اساس گزارش بلومبرگ، دیوید سولومون، مدیرعامل گلدمن ساکس ماه گذشته در کنفرانسی اظهار نمود: اگر توزیع واکسن در سه ماهه نخست سال جاری شتاب بیشتری پیدا می کند، بیشتر بانکداران این شرکت حالا به محل کارشان برمی گشتند. کار کردن از خانه کار اشتباهی است که ما به دنبال تصحیح هر چه سریعتر آن هستیم.

منبع:

1399/12/25
22:34:41
0.0 / 5
764
تگهای خبر: اقتصاد , پرداخت , تولید , دلار
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
فی بگیر Fee Begir
feebegir.ir - تمام حقوق سایت فی بگیر محفوظ است

Fee Logo فی بگیر

قیمت روز کالاها