سخنگوی كانون شركت های سرمایه گذاری استانی سهام عدالت مطرح كرد

انحراف 600 هزار میلیاردی سهام عدالت

انحراف 600 هزار میلیاردی سهام عدالت

به گزارش فی بگیر سخنگوی کانون شرکتهای سرمایه گذاری استانی سهام عدالت با تاکید بر ضرورت توزیع یکپارچه سود سهام عدالت به سهامداران مطرح کرد: درخواست ما این است که سود عملکرد سهام عدالت در سال ۱۳۹۸ فقط از راه سامانه ملی سهام عدالت توزیع شود.


به گزارش فی بگیر به نقل از ایسنا، اکبر حیدری، سخنگوی کانون شرکتهای سرمایه گذاری استانی سهام عدالت در گفتگو با برنامه «گفت وگوی اقتصادی» درباره آخرین اطلاعات مشمولین دریافت سهام عدالت اظهار داشت: مبحث سهام عدالت در ارتباط با پیش از سال ۱۳۸۴ و دولت هشتم و آن هم بر اساس فرمایشات مقام معظم رهبری درمورد اجرای سیاست های اصل ۴۴ قانون اساسی کلید خورد.
سخنگوی کانون شرکتهای سرمایه گذاری استانی سهام عدالت اضافه کرد: در طرح اولیه قرار بود که تعاونی های استانی نمایندگی سهام را بر عهده گرفته و مردم عضو تعاونی ها شوند اما پس از بررسی های فنی و نظرسنجی ها، مقرر شد که ساختار سهام عدالت بر اساس تعاونی های سهام عدالت شهرستانی و شرکتهای سرمایه گذاری استانی شکل گیرد.
وی اظهار داشت: تفسیر به رأی ها در مدیریت وقت سازمان خصوصی سازی منجر به اقداماتی همچون حذف جمعیت زیادی از مردمی شد که سال های قبل بر مبنای تخفیف ۵۰ درصدی سود سهام خویش را دریافت کرده بودند.
حیدری با اذعان به غفلت از روستانشینان بعنوان سرمایه اجتماعی بعنوان عاملی برای پیشگیری از مهاجرت های بی رویه در این طرح اظهار داشت: مجوز هشت بندی بخصوص درمورد شناسایی افراد مشمول رعایت نشده و متاسفانه در گزارش وزارت تعاون هم انحرافی در حد ۲۰ میلیون نفر داریم به این معنا که افراد مشمولِ سهام عدالت از قلم افتادند و افراد غیرمشمول سهام دریافت نمودند.

سخنگوی کانون شرکتهای سرمایه گذاری استانی سهام عدالت اظهارکرد: هم اکنون ۴۹ میلیون و ۱۰۰ هزار نفر از مردم مشمول سهام عدالت هستند اما همین هم اکنون هم علاوه بر چالش حذف تخفیف ۵۰ درصدی، بیشتر از ۲ میلیون نفر هم برگه سهام عدالت را گرفتند و در سامانه بعنوان سهامدار شناخته نمی شوند.

وی ادامه داد: مبحث جاماندگان سهام عدالت، عدم لحاظ تخفیف برای دو دهک پایین درآمدی جامعه و عدم رعایت ترتیبات قانونی و عدم تأییدیه در زمان تسویه اقساط سهام عدالت همچون انحرافات این سهام هستند.
حیدری صدور صورت حساب سهام عدالت به نام مردم در اواخر سال ۱۳۹۴ و ۱۳۹۵ را همچون انحرافات این سهام عنوان نمود و اظهار داشت: مردم آگاه نبودند که باید اقساط باقی مانده را به حساب دولت واریز نمایند و بنابراین هم بیشتر از ۹۸ درصد مردم از باقی مانده سهام عدالت خود محروم شدند.

سخنگوی کانون شرکتهای سرمایه گذاری استانی سهام عدالت، از انحراف ۶۰۰ هزار میلیارد تومانی به قیمت ارزش روز در سهام عدالت سخن گفت و اضافه کرد: یکی از علل تشکیل فراکسیون سهام عدالت در مجلس هم رسیدگی به همین مبحث است.

وی با اشاره به اینکه الان بحث سود سهام عدالت و مطالبات تعاونی های سهام عدالت شهرستانی در دستور کار با فوریت قرار گرفته اظهار داشت: مجامع سرمایه گذاری استانی با لحاظ حقوق سهامداران باید در آینده برگزار گردد.

حیدری با تاکید بر ضرورت توزیع یکپارچه سود سهام عدالت به سهامداران مطرح کرد: درخواست ما این است که سود عملکرد سهام عدالت در سال ۱۳۹۸ فقط از راه سامانه ملی سهام عدالت توزیع شود.

وی با اشاره به اینکه شرکتهای سرمایه پذیر مطابق قانون تجارت باید سود را به حساب سهامدار واریز نمایند اظهار داشت: پیشنهاد عملیاتی ما این است که سود روش غیرمستقیم ها به حساب سرمایه گذاری استانی واریز شود و با سود روش مستقیم ها یه شکل یکجا از راه سامانه توزیع شود.

حیدری خاطرنشان کرد: اگر نگاه دولت به جای دخالت به سمت تقویت نظارت تغییر کند و دست بدنه دولت از سهام عدالت کوتاه شود تمام چالش ها رفع خواهندشد.
منبع:

1399/12/25
13:45:11
0.0 / 5
762
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۱
فی بگیر Fee Begir
feebegir.ir - تمام حقوق سایت فی بگیر محفوظ است

Fee Logo فی بگیر

قیمت روز کالاها