تسهیل گری، رفع موانع و كوتاه كردن پروسه صادرات

تسهیل گری، رفع موانع و كوتاه كردن پروسه صادرات

بوشهر معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار بوشهر اظهار داشت: مهم ترین وظیفه دستگاه های اجرائی، تسهیل گری، رفع موانع و کوتاه کردن پروسه صادرات است.


سعید زرین فر در آیین تجلیل از صادرکنندگان نمونه استان بوشهر ضمن تبریک به آنان از صادرکنندگان و همه فعالان اقتصادی که خصوصاً در سالهای اخیر با وجود شدیدترین تحریم های ظالمانه و نیز بیماری همه گیر و جهانی کرونا تلاش مجاهدانه کرده اند قدردانی نمود.
وی درباب اهمیت صادرات اظهار داشت: صادرات موتور توسعه اقتصاد کشورهاست و مهم ترین منبع درآمد ارزی کشور بوده که برای اجرای برنامه های توسعه و رفع نیازهای اساسی و عمومی کشور حیاتیست.
معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار بوشهر بیان کرد: بدون تردید، صادرات در ارتقای کیفیت محصولات موثر است برای اینکه تولیدکنندگان به جهت اینکه محصولاتشان در بازار جهانی قابل رقابت باشد می کوشند کالاهای باکیفیت تری تولید کنند و این مساله برای مصرف کنندگان داخلی نیز مفیدست.
زرین فر اشاره کرد: توسعه صادرات موجب ایجاد فرصت های جدید برای اشتغال شده و پویایی اقتصاد جوامع را به دنبال خواهد داشت و می توان ادعا کرد که توسعه صادرات کشور ها با توسعه و شکوفایی اقتصادی کشورها ارتباط مستقیم دارد و با یک نگاه اجمالی متوجه می شویم، کشورهای توسعه یافته از لحاظ صادرات نیز دارای شرایط ممتازی هستند.
معاون اقتصادی استاندار بوشهر با برشمردن وظایفی برای ارتقای کمی و کیفی صادرات کشورها اظهار داشت: صادرکنندگان باید نسبت به اجرای استانداردها و فاکتورهای کیفیت محصول و عرضه مناسب کالا اهتمام داشته و همیشه ضوابط شناخته شده را رعایت نمایند.
وی مهم ترین وظیفه دولت و دستگاه های اجرائی را تسهیل گری و حذف قوانین اضافی دانست که باید در این خصوص پروسه صدور مجوزهای صادرات کوتاه شده و از تصمیم های خلق الساعه که موجب سردرگمی و گاه دلسردی می شود جداً خودداری کرد.
این مسئول اظهار نمود: در مواقعی کشورهای هدف محدودیت هایی را برای صادرات ایجاد می کنند که باید بوسیله کانال های مختلف خصوصاً وزارت خارجه رایزنی های لازم برای رفع اشکال انجام پذیرد که خوشبختانه در سالهای اخیر از همین طریق مشکلات حل شده است.
معاون استاندار بوشهر تصریح کرد: بعضی کارها نیز باید به صورت مشترک صورت گیرد همچون بازاریابی و نیز پشتیبانی از راه اندازی دفاتر نمایندگی استانها در کشورهای مختلف که می تواند بسیار موثر باشد، البته اتاق های تجاری نیز نقش مهمی دراین زمینه دارند.
سعید زرین فر به اقدامات انجام شده همچون ایجاد زیرساخت ها در سالهای اخیر در امتداد توسعه صادرات و امکان پهلوگیری شناورها تا ۳۰ هزار تن و نیز توسعه بندر که موجب ۲ برابر شدن ظرفیت فعلی خواهد شد اشاره نمود و بیان داشت: مدیریت ارشد استان و سایر مدیران استان در قالب شورای گفت وگوی دولت و بخش خصوصی مسائل و مشکلات را به صورت مستمر رصد و تا حالا پیگیری های موثری در امتداد رفع مشکلات صادرکنندگان و سایر فعالان اقتصادی انجام پذیرفته است.
گفتنی است در این مراسم از ۱۰ صادرکننده برتر استان بوشهر در حوزه های مختلف تقدیر به عمل آمد.1399/12/19
14:55:24
0.0 / 5
1477
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۱
فی بگیر Fee Begir
feebegir.ir - تمام حقوق سایت فی بگیر محفوظ است

Fee Logo فی بگیر

قیمت روز کالاها