ورود مسافران با تست جعلی ادامه دارد؟

ورود مسافران با تست جعلی ادامه دارد؟

به گزارش فی بگیر در شرایطی که قرار بود آزمایشگاه های مرجع مورد تایید وزارت بهداشت برای پیشگیری از عرضه تست جعلی PCR اعلام شده و مسافران با شرایط ویژه ای بتوانند از کشورهای مختلف به ایران وارد شوند، همچنان این اتفاق نیافتاده است.به گزارش فی بگیر به نقل از ایسنا، طی هفته های گذشته و با شدت گرفتن انتشار ویروس کرونای انگلیسی نگرانی ها برای ورود مسافران از کشورهای مختلف افزایش یافت تا جایی که محمد اسلامی- وزیر راه و شهرسازی نسبت به این مساله که برخی مسافران هوایی با تست PCR جعلی مبادرت به ورود به کشور کرده اند، ابراز نگرانی و دستور بررسی این مساله را صادر کرد.

در این راستا مقرر شد تا بررسی این مساله با جلسه مشترک بین سازمان هواپیمایی کشوری و وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی صورت گیرد.

پیش از این محمد حسن ذیبخش - سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری- در اینباره به ایسنا، درباره نتیجه این جلسه اظهار داشت: مقرر شد برخی از آزمایشگاه ها در کشورهای مختلف شناسایی و معرفی شوند و مسافران برای ورود به کشور تنها از راه آن آزمایشگاه ها تست PCR خویش را انجام دهند تا دیگر این مشکل به وجود نیاید.

وی اضافه کرد: برای جلوگیری از عرضه تست جعلی PCR در جلسه به این نتیچه رسیدیم که بعد از انجام تست توسط مسافر نتیجه آن در سه نسخه به صورت آنلاین ارسال شود که این یکی از آنها برای مسافر یک نسخه برای شرکتهای هواپیمایی و نسخه دیگر برای دفاتر وزارت امور خارجه در کشورهای مختلف ارسال خواهد شد.

این در حالی است که هنوز خبری از آزمایشگاه های معتبر، منتخب و مورد تایید نیست. ابولقاسم جلالی - معاون هوانوردی و امور بین الملل سازمان هواپیمایی کشوری- درباره اینکه آیا بر مبنای مصوبه اخیر که مقرر شده بود برای پیشگیری از برخی تخلف ها و تقلب ها، مسافران خارجی تست PCR خویش را از آزمایشگاه های منتخب بگیرند و پاسخ آن هم در شرایط خاص و به صورت الکترونیک برای شما ارسال شود، این آزمایشگاه ها انتخاب و اعلام شده اند یا خیر؟ اظهار داشت: تا کنون لیستی از آزمایشگاه های منتخب و مورد تایید وزارت بهداشت، درمان و آموزش برای ما ارسال نشده است اما به محض انجام این کار، آنرا برای اجرا به همه شرکتهای هواپیمایی ابلاغ می نماییم.

با توجه به این شرایط باید ببنیم بالاخره کی لیست این آزمایشگاه ها در اختیار شرکتهای مختلف هواپیمایی و کنسولگری های ایران در کشورهای مختلف قرار خواهد گرفت و آیا همچنان برخی مسافران مشکوک یا مبتلا با تست جعلی کرونا وارد کشور می شوند؟
1399/12/12
10:05:47
0.0 / 5
765
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
فی بگیر Fee Begir
feebegir.ir - تمام حقوق سایت فی بگیر محفوظ است

Fee Logo فی بگیر

قیمت روز کالاها