انتقاد از تصمیم گیری برای سهام عدالت

انتقاد از تصمیم گیری برای سهام عدالت

به گزارش فی بگیر مدیرعامل شرکت تعاونی شماره ۳ شهرستان قم ضمن عرضه توضیحاتی درمورد گزارشی تحت عنوان ˮحق خویش را از سهام عدالت بگیرید!ˮ، از تصمیماتی که برای این سهام گرفته می شود، انتقاد نمود.


زهرا جمکران در گفت و گو با ایسنا، با تکیه بر اینکه شرکتهای تعاونی سهام عدالت منحل نشده اند، اظهار نمود: در ماده یک آئین نامه اجرایی آزادسازی سهام عدالت، تعریف شرکتهای تعاونی سهام عدالت و شرکتهای سرمایه گذاری سهام عدالت موجود است. در تبصره یک ماده چهاردهم هم اشاره شده است که سازمان خصوصی سازی باید از محل تسویه سود برای عملکرد سالهای ۱۳۹۷ و ۱۳۹۸ به این شرکت ها حق و حقوق داده باشد که این سازمان این امر را قبول نکرده و تا کنون هم انجام نداده است.
وی افزود: در ماده دیگری اشاره شده است که شرکتهای تعاونی سهام عدالت علاوه بر کارهای دیگر میتوانند نماینده کارگزاری را بگیرند. شرکتهای سرمایه گذاری سهام عدالت استانی که درحال حاضر سهامی عام شده اند، طبق ماده ۳۵ قانون اجرایی توزیع سهام عدالت کشوری و اجرای سیاست های اصل ۴۴ قانون اساسی، با شرکتهای تعاونی سهام عدالت شهرستانی، تشکیل شدند.
مدیرعامل شرکت تعاونی شماره ۳ شهرستان قم با تکیه بر اینکه سهام عدالت در جهت اجرای سیاست های اصل ۴۴ قانون اساسی به مردم داده شد اما از اصل خود دور شد، توضیح داد: قرار بود سهام عدالت به نفع مردم باشد اما به صورت کلی و به خصوص در این دولت از هدف خود دور شد.
جمکران به برگزاری مجامع شرکتهای سرمایه گذاری ایتسانی به صورت الکترونیکی اشاره نمود و اظهار داشت: وقتی مقرر است کاری برای اولین بار اجرا شود که در اساسنامه و آئین نامه های اجرایی لحاظ نشده است، باید مطابق قانون آن بند و مصوبه را اضافه کنند. باید یک مجمع فوق العاده برگزار و در اساسنامه درج شود. در اساسنامه ذکر شده مجامع به صورت حضوری است و حرفی از مجمع الکترونیکی زده نشده است.
وی افزود: میخواهند مردم را نادیده بگیرند. نامه ای زده شده که شورایعالی بورس تصمیم گرفته ریاست مجامع به مدیران کل اقتصاد و دارائی استان ها داده شود و چند دولتی ریاست مجمع را بر عهده بگیرند. درحالی که انتخاب هیات مدیره مجمع فی المجلس انتخاب میشود نه از قبل.
مدیرعامل شرکت تعاونی شماره ۳ شهرستان قم افزود: سهام عدالتی که قرار بود روزی به درد مردم بخورد، به ضرر مردم تمام میشود. مسؤلان سلیقه ای عمل میکنند و جایی که دلشان میخواهند وارد می شوند. هدف سهام عدالت بهره مندی دهک های پایین جامعه بود که این اتفاق محقق نشد.
منبع:

1399/12/09
23:45:55
0.0 / 5
1329
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۱
فی بگیر Fee Begir
feebegir.ir - تمام حقوق سایت فی بگیر محفوظ است

Fee Logo فی بگیر

قیمت روز کالاها