ستاری خبر داد

فروش ۸ میلیاردی شركتهای نانویی امسال

فروش ۸ میلیاردی شركتهای نانویی امسال

به گزارش فی بگیر معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری از فروش ۸ هزار میلیارد تومانی شرکتهای نانویی امسال اطلاع داد و اظهار داشت: با برنامه های اجرا شده از جانب ستاد نانو علاوه بر ایجاد ۲۷۰ شرکت نانویی رتبه جهانی کشور در انتشار مقالات چهارم است.


به گزارش فی بگیر به نقل از ایسنا سورنا ستاری امروز در حاشیه مراسم رونمایی از ۵۷ پروژه و طرح جدید حوزه فناوری نانو در سازمان پژوهش های علمی و صنعتی ضمن اشاره به اینکه این سازمان با عنایت به فعالیتهایی که در آن صورت می گیرد، تبدیل به پارک فناوری شده است، اضافه کرد: هم اکنون ۱۴۰ شرکت دانش بنیان در سازمان پژوهش های علمی و صنعتی ایران فعال در حوزه های فناوری های پیشرفته و هوافضا هستند.
وی ضمن اشاره به رخداد اتفاقات جدی در حوزه های فناوری های پیشرفته، اظهار نمود: در حوزه نانو تکنولوژی در کشور با فعالیتهایی که ستاد توسعه فناوری نانو انجام داده، اتفاقات بزرگی افتاده، بگونه ای که هم اکنون از لحاظ تعداد مقالات نانوی انتشار یافته، ایران رتبه چهارم دنیا را دارد.
ستاری با اشاره به اینکه اتفاق بزرگ هم در حوزه توسعه بازار نانو رخ داده است، افزود: ۲۷۰ شرکت در حوزه نانو فعال می باشند و پیشبینی می شود درآمد سال جاری آنها بالغ بر ۸ هزار میلیارد تومان شود.
معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری افزود: انجام این اتفاقات با همین سرعت نشان داده است که حوزه نانو سالانه رشدی نزدیک به ۱۰۰درصدی در فروش محصولات نانو را تجربه می کند و این روند توسعه هم ادامه خواهد داشت.
وی بیان نمود: ما در معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری از این تحرکات استقبال می نماییم و امروز هم بازدیدهایی که داشتیم، نتیجه خوبی برای این سازمان خواهد داشت.
ستاری سازمان پژوهش های علمی و صنعتی را مولود انقلاب دانست و گفت و خاطرنشان کرد: این سازمان جایی است که هم در حوزه نانو تکنولوژی دستاوردهایی دارد و هم اتفاقات خوبی در آن در حال رخ دادن است.

منبع:

1399/12/09
14:58:03
0.0 / 5
599
تگهای خبر: توسعه , شركت , صنعت , فروش
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۵
فی بگیر Fee Begir
feebegir.ir - تمام حقوق سایت فی بگیر محفوظ است

Fee Logo فی بگیر

قیمت روز کالاها