صادركنندگان برتر تهرانی معرفی می گردند

صادركنندگان برتر تهرانی معرفی می گردند

فی بگیر: رئیس کنفدراسیون صادرات ایران از برگزاری مراسمی برای معرفی و تقدیر از صادرکنندگان برتر تهرانی آگاهی داد.


به گزارش فی بگیر به نقل از ایسنا، برمبنای اعلام محمد لاهوتی با به انتها رسیدن بررسی پرونده ها و تایید نهایی کارگروه، ۱۴ صادرکننده نمونه و شایسته تقدیر استان تهران، در مراسمی که به صورت حضوری (بسیار محدود) و مجازی برگزار می شود، روز دوشنبه چهارم اسفند ماه معرفی می گردند.
طبق برنامه ریزی های صورت گرفته، این مراسم از سایت اتاق تهران پخش خواهد شد و باتوجه به محدودیت های کرونائی امکان برگزاری آن مانند سالهای گذشته وجود ندارد.
رئیس دبیرخانه کارگروه انتخاب صادرکنندگان نمونه استان تهران در همین رابطه با اشاره به سابقه مثبت واگذاری این پروسه به اتاق تهران در چهار سال گذشته، آنرا تجربه ای خوشایند برای دولت و بخش خصوصی عنوان نمود که موجب شد این مبادرت به سایر استانها و حتی انتخاب صادرکننده نمونه ملی نیز تسری یابد.
لاهوتی عملکرد اتاق تجاری تهران در چهار سال گذشته، مسئولان وزارت صمت و سازمان های صنعت، معدن و تجارت استانها را متقاعد کرد که این پروسه بهتر است به بخش خصوصی سپرده شود و امسال این کار توسط اتاق های تجاری سراسر کشور انجام می شود، همانطور که انتخاب صادرکننده نمونه ملی نیز به اتاق ایران واگذار شده است.
رئیس کمیسیون تسهیل تجارت و توسعه صادرات اتاق تجاری تهران که برای توضیح پروسه انتخاب صادرکننده نمونه امسال در مقابل دوربین استودیو اتاق تهران قرار گرفته بود، توضیح داد: از دو ماه قبل با دریافت مدارک صادرکنندگان، کار بررسی مدارک و مستندات شروع شد و در هفته پایانی بهمن ماه، با مشخص شدن نتایج اولیه، این پروسه به پایان رسید. بعد از آن نیز در جلسه ای با حضور اعضای کارگروه که نمایندگان سازمان های مرتبط هستند، لیست نهایی ۱۴ صادرکننده شایسته تقدیر با مرور مجدد پرونده ها مشخص شد.
لاهوتی قبل از این اعلام نموده بود که امسال تعداد صادرکنندگان متقاضی حضور در این برنامه به شدت کاهش یافته که احیانا محدودیت های اقتصادی موجود در راه فعالیت صادرکنندگان یکی از اصلی ترین عوامل تاثیر گذار بر این مساله بوده است.
برمبنای اعلام رئیس سازمان توسعه تجارت، از سال ۱۳۹۷ تا اختتام دی ماه امسال، بیش از ۴۱ میلیارد دلار ارز حاصل از صادرات به اقتصاد کشور بازگشته است.
طبق دستورالعمل های ارائه شده از طرف دولت، صادرکنندگان در سه سال قبل و همزمان به تحریم های آمریکا، موظف می باشند بخش قابل توجهی از درآمدهای حاصل از فروش محصولات خودرا در قالب تعهدات ارزی به کشور بازگردانند.
منبع:

1399/12/02
23:00:29
0.0 / 5
847
تگهای خبر: اقتصاد , تجارت , توسعه , دلار
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
فی بگیر Fee Begir
feebegir.ir - تمام حقوق سایت فی بگیر محفوظ است

Fee Logo فی بگیر

قیمت روز کالاها