جلسه ستاد هماهنگی اقتصادی دولت

روحانی: دولت تمام قد از حقوق مردم دفاع می كند

روحانی: دولت تمام قد از حقوق مردم دفاع می كند

در دویست و چهارمین جلسه ستاد هماهنگی اقتصادی دولت به ریاست حجت الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی رئیس جمهور، گزارش «وضعیت تأمین و توزیع کالاهای اساسی و ضروری مردم در ماه های پایانی سال ۱۳۹۹ و برنامه سال ۱۴۰۰» عرضه شد.


به گزارش فی بگیر به نقل از ایسنا، در این گزارش فعالیت ها و اقدامات بانک مرکزی، وزارتخانه های جهادکشاورزی و صنعت، معدن و تجارت در ایجاد سیستم های هوشمند سفارش، تخصیص اعتبار، ترخیص کالا و چرخه توزیع کالاهای اساسی و تمهیدات لازم برای تأمین کالاهای اساسی در ماه های پایانی سال و سال ۱۴۰۰ تشریح شد.
در این جلسه همچنین، قائم مقام وزیر صمت در امور بازرگانی گزارشی از برنامه ها و وظایف دستگاههای ذیربط برای کنترل قیمت و نظارت بر بازار کالا عرضه کرد.
رئیس جمهور با تکیه بر برنامه ها و مولفه های مطرح در گزارش عرضه شده، اظهار داشت: موفقیت و پیروزی بزرگی در خنثی سازی هدف شوم و اصلی دشمن مبتنی بر ایجاد قحطی و فشار غیرقابل تحمل و کمبود در تهیه کالاهای ضروری و در نتیجه ایجاد بهم ریختگی در کشور به دست آمد و هدف گذاری دشمن کاملا ناموفق و ناکام ماند.
رئیس جمهور در مورد برنامه سال ۱۴۰۰ برای تأمین کالاهای اساسی اظهار داشت: دولت با قوت تدابیر و سیاست های معیشتی خویش را ادامه خواهد داد و هر جا که حقوق مردم در بین باشد، تمام قد از معیشت مردم و تأمین کالاهای اساسی با ارز ترجیحی که در لایحه بودجه ۱۴۰۰ هم گنجانده شده، دفاع می کند تا در سال آینده هم مردم در تأمین کالاهای خود با مشکلات روبرو نشوند.
روحانی افزود: سیاست های بازرگانی کشور از مرحله تأمین تا حمل و توزیع باید با هماهنگی کامل مدیریت شود و قائم مقام وزیر صمت در امور بازرگانی با هماهنگی همه دستگاههای ذیربط این مأموریت را دنبال خواهد نمود و این چرخه و زنجیره باید به نحو موثری کنترل شود و اجازه داده نشود نوسانات قیمت بیشتر از این بر معیشت و اقتصاد خانوار فشار بیاورد.
رئیس جمهور تصریح کرد: مردم و فعالان بازار نباید در این عرصه احساس رهاشدگی و بی سامانی داشته باشند. سامانه جامع تجارت هم باید در این مقطع به نحو موثر در جهت ارتقای شفافیت مورد بهره برداری قرار گیرد و ضروریست همه دستگاه ها به سرعت اقدامات خویش را در این سامانه اطلاع رسانی کنند.
رئیس جمهور خاطرنشان کرد: باید با تقویت این سیستم هوشمند و شفاف، تمامی دستگاههای ذیربط در زمینه مدیریت نوسانات قیمت کالا بخصوص در آستانه سال نو هماهنگ و دقیق عمل کنند.
بر اساس تصمیم امروز ستاد هماهنگی اقتصادی دولت، وزارتخانه ‏های جهاد کشاورزی و صمت و سایر دستگاههای ذیربط موظف می باشند، در قالب برنامه های دولت و با هماهنگی یکدیگر در یک وضعیت نظام مند، با تأمین کالاهای اساسی مردم، قیمت کالاها را به‏ ویژه در مورد اقلامی که با ارز ترجیحی تأمین شده‏اند، به شکل دقیق کنترل و مدیریت کنند.
منبع:

1399/11/28
14:40:46
0.0 / 5
1255
تگهای خبر: اقتصاد , تجارت , دستگاه , سیستم
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۲
فی بگیر Fee Begir
feebegir.ir - تمام حقوق سایت فی بگیر محفوظ است

Fee Logo فی بگیر

قیمت روز کالاها