همتی اعلام كرد

شناسایی 500 هزار حساب بانكی در حوزه قمار

شناسایی 500 هزار حساب بانكی در حوزه قمار

به گزارش فی بگیر رئیس کل بانک مرکزی ضمن بیان اینکه با همکاری قوه قضائیه بیش از۲۰۰۰ کارت بانکی که در مراکز قمار استفاده می شد، شناسایی و باطل شده اند، اظهار داشت: همینطور ۵۰۰ هزار کارت و حساب بانکی هم شناسایی شده که مقرر است در سه مرحله اخطار، اخطار و پیگیری قضایی با دارندگان حساب ها برخورد شود.


به گزارش فی بگیر به نقل از ایسنا، مراسم رونمایی از پروژه پرداخت موبایلی مبتنی بر EMV (کهربا) با حضور عبدالناصر همتی برگزار شد.

رئیس کل بانک مرکزی در این مراسم با اشاره به اینکه بانک مرکزی به صورت کلی در حوزه نظام های پرداخت سه هدف اصلی را دنبال می کند، اظهار داشت: «افزایش رفاه و تسهیل دسترسی مردم»، «امنیت تراکنش ها» و «مقابله با جرم و پولشویی» سه هدف و الگوی اصلی بانک مرکزی در توسعه خدمات پرداخت است.
وی ادامه داد: خوشبختانه با تلاشهای همکاران بخش تکنولوژی های جدید بانک مرکزی و شرکت خدمات انفورماتیک موفق شدیم این خدمت نوین را در شرایط تحریمی و در زمانی که به علت انتشار کرونا رعایت نکات بهداشتی اهمیت یافته است، اجرایی نماییم.
رئیس شورای پول و اعتبار، بانک ها و PSP ها را به حضور در رقابت برای ارائه این فناوری فراخواند و اظهار داشت: طبیعتاً این خدمت، راحتی و امنیت مناسبی را دراختیار مردم قرار خواهد داد و مردم هم به استفاده از خدمات بانک ها و موسساتی که این خدمت را ارائه می کنند گرایش بیشتری خواهند داشت.
همتی با تکیه بر اینکه بانک مرکزی در برخود با جرم و پولشویی بسیار جدی است، اضافه کرد: در زمینه امنیت زیرساخت ها اقدامات خوبی انجام شده است و بانک مرکزی در مبارزه با شرط بندی و قمار هم دستاوردهای خوبی داشته است.

وی خاطرنشان کرد: با همکاری قوه قضائیه بیش از۲۰۰۰ کارت بانکی که در مراکز قمار استفاده می شد، شناسایی و باطل شده اند. همینطور ۵۰۰ هزار کارت و حساب بانکی هم شناسایی شده که مقرر است در سه مرحله اخطار، اخطار و پیگیری قضایی با دارندگان حساب ها برخورد شود.
همتی با اشاره به اینکه بیشتر از ۱۰ هزار نفر در شبکه پرداخت نظام بانکی کشور فعال می باشند، اظهار داشت: خدمت نوینی که امروز رونمایی می شود حاصل دسترنج این افراد طی سال ها تلاش، بخصوص در دوران تحریم است.

گفتنی است در این خدمت جدید بانکی که به تراکنش های «حضوری بدون کارت» معروف هستند از قابلیت NFC استفاده شده است؛ بدین سان که اگر گوشی کاربر دارای قابلیت NFC باشد و دستگاه کارتخوان نصب شده هم چنین قابلیتی را دارا باشد، کاربر می تواند با نزدیک کردن گوشی تلفن همراه خود به دستگاه کارتخوان و بدون احتیاج به استفاده از فیزیک کارت بانکی، وجه مورد نظر را پرداخت کند البته پیش از این اطلاعات کارت بانکی باید در یکی از برنامک های پرداخت تایید شده از جانب بانک مرکزی، از طرف دارنده کارت ذخیره شده باشد.
منبع:

1399/11/20
21:49:32
0.0 / 5
934
تگهای خبر: پرداخت , توسعه , خدمات , دستگاه
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۲
فی بگیر Fee Begir
feebegir.ir - تمام حقوق سایت فی بگیر محفوظ است

Fee Logo فی بگیر

قیمت روز کالاها