آغاز توزیع ۱۰۰ و ۱۰ هزار تومانی های جدید از امروز

آغاز توزیع ۱۰۰ و ۱۰ هزار تومانی های جدید از امروز

به گزارش فی بگیر رئیس سازمان تولید اسکناس و مسکوک، از آغاز توزیع ایران چک های ۱۰۰ هزار تومانی و اسکناس های ۱۰ هزار تومانی جدید از امروز اطلاع داد.


به گزارش فی بگیر به نقل از ایسنا، امیر شکری اظهار داشت: طبق اعلام بانک مرکزی، ایران چک ۱۰۰ هزار تومانی و اسکناس ۱۰ هزار تومانی با طراحی جدید از شاخص های امنیتی بالاتری برخوردار می باشد.

وی ادامه داد: بانک مرکزی به منظور اجرای طرح حذف چهار صفر از پول ملی در آینده مبادرت به کمرنگ کردن چهار صفر از این اسکناس ها را کرده است. طبق اعلام بانک مرکزی، برخی خصوصیات امنیتی ایران چک و اسکناس جدید مشتمل بر واتر مارک سه بعدی، الکتروتایپ، فایبرهای نامرئی فلورسنتی چند رنگ، نخ امنیتی با خصوصیت تغییر طیف، چاپ نوری مغناطیسی و نوار طلایی درخشان است که احراز اصالت را برای عموم مردم تسهیل می کند.


رونمایی از سه اسکناس جدید

شکری اظهار داشت: سه اسکناس جدید، هزار تومانی، ۲ هزار تومانی و پنج هزار تومانی امروز در بانک مرکزی رونمایی گردید. این اسکناس ها دارای ظاهری متفاوت و خصوصیت های امنیتی بالاتر در مقایسه با اسکناس های قدیمی است.

رئیس سازمان تولید اسکناس و مسکوک در اینباره اضافه کرد: همه اسکناس های جدید در اندازه های مساوی چاپ خواهد شد و برای اجرای طرح حذف چهار صفر از پول ملی در آینده در اسکناس های جدید هم چهار صفر ارقام اسکناس کم رنگ چاپ شده است.

امیر شکری افزود: در این اسکناس ها از تصویر نمادهای ملی و مذهبی استفاده شده است و توزیع این اسکناس ها هم بزودی آغاز خواهد شد.

منبع:

1399/11/19
21:39:48
0.0 / 5
608
تگهای خبر: تولید
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
فی بگیر Fee Begir
feebegir.ir - تمام حقوق سایت فی بگیر محفوظ است

Fee Logo فی بگیر

قیمت روز کالاها