نیروگاه ۱۰۰ كیلوواتی خورشیدی اراك به بهره برداری رسید

نیروگاه ۱۰۰ كیلوواتی خورشیدی اراك به بهره برداری رسید

مرکزی نیروگاه 100 کیلوواتی خورشیدی با سرمایه گذاری بخش خصوصی در اراک به بهره برداری رسید.


استاندار مرکزی چهاردهم بهمن ماه در جریان افتتاح پروژه های دهه فجر شهرستان اراک، اظهار نمود: خوشبختانه تولید برق از انرژی خورشیدی طی چند سال اخیر بسیار مورد توجه قرار گرفته است، اما از طرفی در دو تا سه سال اخیر هزینه ها به علت افزایش قیمت ارز بالا رفته و این فناوری نیز وابستگی بالایی به ارز دارد.
سید علی آقازاده اضافه کرد: تولید سلول های خورشیدی و صفحات سولار در استان مرکزی و در شهرستان خمین به صورت آزمایشی در حال انجام می باشد و امیدواریم تا تابستان آینده به تولید انبوه برسد، مسلما این امر هزینه های سرمایه گذاری را کاهش خواهد داد.
وی با اشاره به اینکه در استان مرکزی شرایط تابش تابستان مطلوب است و می توان از این ظرفیت جهت سرمایه گذاری استفاده کرد، اظهار داشت: امروز ۱۷۴ پروژه شرکت توزیع برق استان مرکزی به ارزش بیش از ۵۶ میلیارد تومان افتتاح می شود.
استاندار مرکزی ضمن اشاره به روند پیگیری و اجرای پروژه ها در شرکت برق، این مهم را مطلوب و ناشی از مدیریت صحیح، روان و علمی دانست و اظهار داشت: این نیروگاه ۱۰۰ کیلوواتی با حدود یک میلیارد تومان اعتبار بدون دریافت یک ریال تسهیلات سرمایه گذاری به انجام رسیده است و آمادگی تولید ۱.۵ مگاوات انرژی خورشیدی را دارد. ما نیز در استان آماده تامین زمین و پشتیبانی از این سرمایه گذار هستیم.
به گزارش فی بگیر به نقل از ایسنا، در این آیین مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان مرکزی نیز ضمن اشاره به افتتاح ۱۷۴ پروژه با اعتباری بیش از ۵۶۳ میلیارد ریال در استان، اضافه کرد: بر طبق این پروژه ها ۱۶ هزار مشترک از نعمت برق بهره مند شده اند و از این تعداد ۲۵۱ انشعاب صنعتی به میزان ۶۶ مگاوات به شبکه برق متصل شده اند.
محمد اله داد با تکیه بر اینکه برق دار شدن این تعداد مشترک صنعتی در اراک، ساوه و زرندیه در یک سال در استان بی سابقه است، اظهار داشت: ۳۷۵ پست هوایی و زمینی در قالب این پروژه ها برق دار شده است، همین طور امسال ساماندهی شبکه برق فرسوده فشار ضعیف با جایگزین کابل خودنگهدار به انجام رسید.
وی اشاره کرد: با تبدیل شبکه سیمی مسی به شبکه کابل خودنگهدار، عملا خاموشی ها و تلفات شبکه و نیاز به درخت بری کمتر می شود و تا حالا ۵۵ درصد از ۷ هزار کیلومتر شبکه فشار ضعیف به کابل خودنگهدار تبدیل گشته است. بناست تا آخر سال ۱۴۰۱ شبکه سیمی فشار ضعیف نداشته باشیم.
اله داد با اشاره به اینکه با شروع به کار این تعداد پروژه برای ۳۱۱ نفر اشتغال به وجود آمده است، اظهار نمود: هر کیلووات ساعت برق تولیدی از مازوت و گازوئیل ۹۲۲ گرم آلاینده در محیط منتشر می کند و مسلما پروژه های نیروگاه خورشیدی در وضعیت موجود که آلودگی هوا به یک معضل تبدیل گشته پروژه هایی بسیار اثربخش هستند.
وی از بهره برداری از نخستین روستای سبز کشور در آشتیان آگاهی داد و اضافه کرد: در روستای مزرعه نو که 6۵۰ خانوار دارد، ۳۵ خانواده مبادرت به نصب پنل خورشیدی به میزان ۳۳۵ کیلوولت کرده اند، در حقیقت روستا به کمک انرژی خورشیدی و بیش از نیاز خود برق تولید می کند و در این روزهای زمستانی که مجبور به مدیریت مصرف برق بوده و با مشکل سوزاندن مازوت روبرو می باشیم، می توان توجه بیشتری به چنین نیروگاه هایی داشت.1399/11/14
12:32:10
0.0 / 5
902
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
فی بگیر Fee Begir
feebegir.ir - تمام حقوق سایت فی بگیر محفوظ است

Fee Logo فی بگیر

قیمت روز کالاها