فرهنگی:

از رئیس جمهور برای حضور در جلسه بررسی كلیات بودجه دعوت می شود

از رئیس جمهور برای حضور در جلسه بررسی كلیات بودجه دعوت می شود

به گزارش فی بگیر سخنگوی هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه کمیسیون تلفیق به لایحه بودجه نظم و انضباط داده است اظهار داشت که از رئیس جمهور برای حضور در جلسه بررسی کلیات لایحه بودجه ۱۴۰۰ دعوت می شود ولی این که تشریف بیاورند یا خیر ما از آن اطلاعی نداریم.


به گزارش فی بگیر به نقل از ایسنا، محمد حسین فرهنگی در حاشیه جلسه علنی امروز یکشنبه در نشست خبری در توضیح جزئیات نشست غیر علنی پارلمان ضمن گرامیداشت ایام دهه فجر اظهار داشت: امروز در جلسه غیر علنی نزدیک به دو ساعت بحث بودجه را داشتیم علت این که این جلسات به صورت غیر رسمی و غیر علنی برگزار می گردد آن است که باید در جلسات رسمی ضوابط و بخشنامه را رعایت کرد و تقسیم بندی ها برای صحبت کردن تمامی نمایندگان مطابق با بخشنامه در جلسه رسمی امکان پذیر نیست.
وی ادامه داد: در این نشست رئیس تلفیق در دو نوبت یعنی ابتدا و انتهای نشست و نایب رییس تلفیق در ابتدای نشست توضیحاتی را بیان کرد ۱۰ نفر از نمایندگان هم دیدگاه های خویش را مطرح نمودند همچون نقاط قوت بودجه را شفافیت، توجه به پروژه های عمرانی در چارچوب محرومیت زدایی، تفویض اختیار در استانها، کاهش تمرکزگرایی، انضباط بودجه به خصوص در بودجه شرکتهای عمرانی بیان شد.
وی ادامه داد: مخالفان معتقد بودند که وقتی دولت با مجلس همراهی نمی کند چه دلیلی دارد که مجلس بودجه را تصویب کند دولت هم این نوع بودجه ریزی را قبول ندارد. مخالفان به مواردی درجزئیات بودجه اشاره داشتند.
سخنگوی هیات رئیسه مجلس در جمع بندی اظهار داشت: در این نشست رای گیری صورت نگرفت و جلسه بدون تصمیم گیری آخر یافت؛ این جلسه در حد بیان دیدگاه ها و نظرات نمایندگان بود.
فرهنگی در پاسخ به سوالی درباره پیشبینی از تصویب یا عدم تصویب کلیات لایجه بودجه اظهار داشت: در این نشست رای گیری نشد و نمایندگان دیدگاه هایشان را بیان نمودند. حرف مخالفان این بود که لایحه دولت به مفهوم بودجه نویسی نیست همچون آن اجازه جابجایی ۶۰ درصدی در بودجه جاری و ۴۰ درصدی در بودجه عمرانی اشاره داشتند. البته کمیسیون تلفیق تلاش کرده نظم و انضباطی به بودجه دهد که در صورت تصویب کلیات این انضباط جاری و حاکم خواهد شد.
وی با اشاره به اینکه مجلس سه شنبه کلیات بودجه را مورد بررسی قرار می دهد در توضیح روند بررسی کلیات اظهار داشت: در ابتدا مخالفان و موافقان صحبت می کند و بعد نوبت به توضیحات نماینده دولت می باشد اگر رئیس جمهور به مجلس تشریف بیاورند توضیحات می دهد وگرنه آقای نوبخت توضیح خواهند داد. در هر صورت پیشبینی آن است در روز سه شنبه تکلیف کلیات مشخص شد در صورت تصویب کلیات مجلس بلافاصله وارد جزئیات می شود که در ابتدا بخشهای درآمدی و بعد هزنیه ای بررسی می شود.
وی درباره روزهای برگزاری جلسات مجلس جهت بررسی بودجه اظهار داشت: مجلس هر روز به جز روزهای تعطیل جلسات علنی جهت بررسی بودجه خواهد داشت درباره پنجشنبه هنوز تصمیم گیری نشده است چون ادارات در تهران پنجشنبه تعطیل هستند در ادوار گذشته جهت بررسی بودجه گاهی پنجشنبه جلسه برگزار می شد گاهی هم تشکیل نمی شد به هر حال امروز در هیات رئیسه درباره برگزاری جلسات در روز پنجشنبه بحث و تصمیم گیری صورت خواهد گرفت.
وی درباره این که آیا از رئیس جمهور برای حضور در جلسه بررسی کلیات بودجه دعوت شده اظهار داشت: از رئیس جمهور دعوت شده ولی این که تشریف بیاورند یا نه ما اطلاعی نداریم.1399/11/12
13:47:08
0.0 / 5
953
تگهای خبر: شركت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۱
فی بگیر Fee Begir
feebegir.ir - تمام حقوق سایت فی بگیر محفوظ است

Fee Logo فی بگیر

قیمت روز کالاها