حباب سكه به ۲۰۰ هزار تومان رسید

حباب سكه به ۲۰۰ هزار تومان رسید

طبق اعلام نایب رییس اتحادیه طلا و جواهر تهران، با نوسان نرخ ارز در بازار داخلی و افت بهای اونس جهانی طی یک هفته اخیر، قیمت سکه و طلا در داخل نیز با نوسانات محدودی همراه شده است، اما نکته مهم این است که همچنان حباب سکه در حال تخلیه شدن است؛ به شکلی که هم اکنون هر قطعه سکه حدودا 200 هزار تومان حباب دارد.


مسعود یزدانی در گفت و گو با ایسنا، با اعلان اینکه در هفته ای که گذشت، قیمت سکه و طلا متوسل به قیمت اونس جهانی طلا و نوسانات بازار ارز در طول هفته، با نوسان محدودی همراه بوده است اظهار نمود: باوجود افت ۱۱ دلاری بهای جهانی طلا، با افزایش قیمت ها در بازار ارز، قیمت سکه و طلا نیز در بازار داخل روندی افزایشی در طول هفته به خود گرفت؛ به طوریکه هر گرم طلای ۱۸ عیار بیش از ۵۰ هزار تومان افزایش یافت و سکه تمام بهار آزادی نیز با رشد ۳۸۰ هزار تومانی مواجه گردید.
نایب رییس اتحادیه طلا و جواهر تهران از خروج سطح معاملات از رکود طی یک هفته اخیر آگاهی داد و اظهار داشت: باتوجه به نزدیکی به روز مادر، رونق نسبی در بازار به وجود آمده است؛ هرچند که میزان تقاضا همانند سالهای گذشته نیست اما به صورت جزئی و عادی، خرید و فروش به جهت ایام پیش رو انجام می شود و حدودا ۱۰ درصد سطح معاملات افزایش یافته است.
وی اشاره کرد: اما نکته مهم در معاملات طلا و سکه در این روزهای بازار این است که نوسان قیمت ها هیجانی نبوده، جهش خاصی دیده نمی گردد و معامله گران با احتیاط وارد بازار می شوند که کاهش قابل توجه حباب سکه دلیل براین ادعاست. هم اکنون حباب سکه به حدود ۲۰۰ هزار تومان رسیده است.
این مقام صنفی اشاره کرد: هم اکنون بازار در آرامش خوبی به سر می برد و باتوجه به حذف معاملات سفته بازی از بازار، دیگر از آن التهابات گذشته که قیمت ها روزانه گرفتار تغییرات قابل توجهی می شد، خبری نیست.
یزدانی در ارتباط با تغییرات قیمتی در هفته ای که گذشت و آخرین قیمت های ثبت شده، اظهار نمود: همانطور که اشاره شد، هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح جدید با رشد ۳۸۰ هزار تومانی نسبت به ابتدای هفته ۱۰ میلیون و ۸۵۰ هزار تومان و هر قطعه سکه تمام طرح قدیم ۱۰ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان قیمت دارند. همین طور در آخر هفته نیم سکه با افزایش ۳۰۰ هزار تومانی نسبت به ابتدای هفته، شش میلیون و ۵۰ هزار تومان، ربع سکه با رشد ۲۵۰ هزار تومانی چهار میلیون تومان و سکه گرمی با افزایش ۵۰ هزار تومانی دو میلیون و ۳۰۰ هزار تومان قیمت گذاری شده اند.
بگفته نایب رییس اتحادیه طلا و جواهر تهران همین طور هر گرم طلای ۱۸ عیار نیز نسبت به ابتدای هفته بیش از ۵۰ هزار تومان افزایش قیمت داشته و هم اکنون یک میلیون و ۸۴ هزار تومان قیمت دارد و هر مثقال طلای ۱۷ عیار نیز به چهار میلیون و ۷۰۰ هزار تومان رسیده است. آخرین قیمت ثبت شده برای هر اونس جهانی طلا نیز ۱۸۵۱ دلار و ۱۲ سنت سنت است.1399/11/10
23:31:44
0.0 / 5
978
تگهای خبر: دلار , فروش , قیمت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۲
فی بگیر Fee Begir
feebegir.ir - تمام حقوق سایت فی بگیر محفوظ است

Fee Logo فی بگیر

قیمت روز کالاها