تا پایان دیماه

2000میلیارد تومان اوراق مشاركت منتشر می شود

2000میلیارد تومان اوراق مشاركت منتشر می شود

به گزارش فی بگیر مدیر عامل شرکت ملی نفت ایران اظهار داشت: پروژه ها با استفاده از توان داخلی و سرمایه مردم اجرا می شوند، ۳۰۰۰ میلیارد تومان اوراق مشارکت منتشر گردید و ظرف این ماه ۲۰۰۰ میلیارد تومان دیگر منتشر خواهد شد.


به گزارش فی بگیر به نقل از ایسنا، مسعود کرباسیان امروز در مراسم امضای قراردادهای طرح نگهداشت و افزایش تولید نفت به ارزش ۱.۲ میلیارد دلار با اشاره به اینکه در سال ۱۳۹۶ قراردادهای بالادستی تنظیم و تصویب گردید که در سال ۱۳۹۷ هم به تصویب شورای اقتصاد رسید و نخستین و دومین مرحله آن به ترتیب در سال ۱۳۹۷ و مرداد ۱۳۹۹ به امضا رسید، اظهار نمود: امروز هم شاهد مرحله سوم این قراردادها هستیم که شامل ۲۹ پروژه در خشکی، ۴ پروژه در دریا و فراساحل برای رسیدن به افزایش تولید حداقل ۲۸۰ هزار بشکه در روز است.

وی ادامه داد: ۷.۲ میلیارد دلار برای این پروژه ها سرمایه گذاری می شود که در مناقصات آنها ۱۷ شرکت اکتشاف و تولید ایرانی در بالادست شناسایی شدند. همینطور ۱۶ شرکت حفاری و ۲۲ شرکت EPC بوجود آمد.

مدیرعامل شرکت ملی نفت با اشاره به اینکه پروژه های مرحله اول ۸۰۰ میلیون دلار سرمایه گذاری و ۷۵ هزار بشکه افزایش تولید داشته که به پیشرفت فیزیکی و تولید زودهنگام در بعضی پروژه ها دست یافتیم، اظهار داشت: این نوید را می دهد که در زمان کوتاه با توان داخلی به نتیجه برسیم.

مدیرعامل شرکت ملی نفت با اشاره به اینکه برای مرحله دوم طرح ها ۱.۷ میلیارد دلار سرمایه گذاری شده و به ۱۷۵ هزار بشکه افزایش تولید خواهیم رسید، اظهار داشت: طی این مدت گروه کالایی ساخت داخل هم تعریف شد و در این پروژه ها تلاش شد که تمام تجهیزات به شرکتهای ایرانی سفارش داده شود.

کرباسیان با اشاره به اینکه تابحال قرارداد ۲۲ دکل حفاری منعقد شده و تا آخر طرح ها به عدد ۵۲ خواهیم رسید، اظهار نمود: مرحله سوم قراردادها که امروز به امضا می رسد در پنج استان اجرا شده و با سرمایه گذاری ۱.۲ میلیون دلار به ۹۵ هزار بشکه افزایش تولید در روز خواهیم رسید.
ادامه داردمنبع:

1399/10/22
13:24:05
0.0 / 5
1022
تگهای خبر: اقتصاد , تولید , دلار , سرمایه
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
فی بگیر Fee Begir
feebegir.ir - تمام حقوق سایت فی بگیر محفوظ است

Fee Logo فی بگیر

قیمت روز کالاها