با حضور وزیر صمت صورت گرفت

آغاز عملیات اجرایی تصفیه خانه مركزی آب و كارخانه تولید مواد شیمیایی در رفسنجان

آغاز عملیات اجرایی تصفیه خانه مركزی آب و كارخانه تولید مواد شیمیایی در رفسنجان

به گزارش فی بگیر کرمان امروز 19 دیماه با حضور وزیر صنعت، معدن و تجارت عملیات اجرایی راه اندازی تصفیه خانه مرکزی آب رفسنجان با اعتبار ۱۲۰ میلیارد تومان توسط شرکت مس سرچشمه شروع شد.


به گزارش فی بگیر به نقل از ایسنا، عملیات راه اندازی تصفیه خانه مرکزی آب شرب رفسنجان با حضور علیرضا رزم حسینی وزیر صنعت، معدن و تجارت و علی زینی وند استاندار کرمان شروع شد.
با توجه به این که آب شهرستان رفسنجان دارای فلزات سنگین است، این تصفیه خانه توانایی حذف فلزات سنگین را دارد و این تصفیه خانه ۹۳۰ لیتر در ثانیه آب را تصفیه می کند.
این پروژه با اعتباری بالغ بر ۱۲۰ میلیارد تومان از محل اعتبارات شرکت مس سرچشمه اجرا و تا سال ۱۴۰۱ به بهره برداری می رسد.
به گزارش فی بگیر به نقل از ایسنا، همینطور با حضور وزیر صنعت، معدن و تجارت، استاندار کرمان و نماینده مردم رفسنجان و انار در مجلس عملیات اجرایی راه اندازی کارخانه تولید مواد شیمیایی در منطقه ویژه اقتصادی رفسنجان شروع شد.
این کارخانه ۹ ماده شیمیایی مورد نیاز مجتمع مس سرچشمه را تولید خواهد نمود که علاوه بر جلوگیری ز خروج ارز از کشور، وابستگی به کشورهای دیگر را هم قطع می کند.
کارخانه تولید ۹ ماده شیمیایی در رفسنجان با اعتبار ۲۷ میلیون یورو و 2994 میلیارد ریال از راه اعتبارات مجتمع مس سرچشمه در منطقه ویژه اقتصادی راه اندازی خواهد شد.
منبع:

1399/10/19
22:43:13
0.0 / 5
880
تگهای خبر: اقتصاد , تجارت , تولید , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۲
فی بگیر Fee Begir
feebegir.ir - تمام حقوق سایت فی بگیر محفوظ است

Fee Logo فی بگیر

قیمت روز کالاها