بانك سوییسی پیش بینی كرد

صعود نفت برنت به ۶۰ دلار تا اواسط سال جاری

صعود نفت برنت به ۶۰ دلار تا اواسط سال جاری

به گزارش فی بگیر بانک سرمایه گذاری سوییسی یو بی اس به دنبال اقدام غیرمنتظره عربستان سعودی برای کاهش بیشتر تولید به صورت داوطلبانه و انتظار بهبود چشمیگر تقاضا در سه ماهه دوم سال ۲۰۲۱، پیش بینی نمود قیمت هر بشکه نفت برنت تا اواسط سال جاری به ۶۰ دلار صعود خواهد نمود.به گزارش فی بگیر به نقل از ایسنا، عربستان سعودی که بزرگترین صادرکننده نفت جهان است، بعد از دیدار هفته جاری وزیران نفت اوپک پلاس اعلام نمود تولیدش در ماههای فوریه و مارس را یک میلیون بشکه در روز علاوه بر محدودیت عرضه فعلی کاهش خواهد داد.

تحلیلگران بانک یو بی اس در یادداشتی نوشتند: با این اقدام عربستان سعودی افزایش تولید ۵۰۰ هزار بشکه ای اوپک پلاس در ژانویه به صورت کامل معکوس می شود بازارهای نفت در نیمه اول سال محدودیت عرضه بیشتری پیدا می کنند. اقدام این کشور نشان دهنده تمایل برای دفاع از قیمتها و پشتیبانی از بازار نفت در بحبوحه نگرانیهای بازار نسبت به چشم انداز تقاضا به علت تمدید محدودیتهای رفت و آمد در اروپاست. اما اگر تقاضا به میزان کمتری کاهش پیدا کند، اقدام سعودیها به تسریع روند کاهش ذخایر نفت کمک خواهد نمود.

بانک یو بی اس پیش بینی نمود قیمت هر بشکه نفت برنت در نیمه دوم سال ۲۰۲۱ حدود ۶۳ دلار خواهد بود و نفت وست تگزاس اینترمدیت آمریکا سه دلار کمتر از برنت معامله شود.

بر اساس گزارش رویترز، قیمت نفت روز پنج شنبه آشوبهایی که هواداران ترامپ بر پا کرده بودند را نادیده گرفت و تحت تأثیر موافقت یکجانبه عربستان سعودی برای کاهش بیشتر تولید در دو ماه آینده و کاهش ذخایر نفت آمریکا به بالاترین حد در ۱۱ ماه اخیر صعود کرد. بهای معاملات نفت برنت ۱۸ سنت افزایش یافت و به ۵۴ دلار و ۴۸ سنت در هر بشکه رسید در حالیکه پیش تر تا مرز ۵۴ دلار و ۹۰ سنت پیش رفته بود. بهای معاملات وست تگزاس اینترمدیت آمریکا که اواسط معاملات تا رکورد ۵۱ دلار و ۲۸ سنت صعود کرده بود، آخرین بار با ۲۴ سنت افزایش، به ۵۰ دلار و ۸۷ سنت در هر بشکه رسید.
1399/10/19
12:53:27
0.0 / 5
907
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۱
فی بگیر Fee Begir
feebegir.ir - تمام حقوق سایت فی بگیر محفوظ است

Fee Logo فی بگیر

قیمت روز کالاها