نگاهی به وضعیت اقتصادی آمریكا

نگاهی به وضعیت اقتصادی آمریكا

به گزارش فی بگیر تولید ناخالص داخلی آمریکا تا آخر سال ۲۰۲۰ بیشتر از ۲۱ تریلیون دلار بوده است.


به گزارش فی بگیر به نقل از سایت رسمی اعلام بدهی آمریکا، میزان درآمدهای مالیاتی دولت این کشور تا آخر ماه دسامبر به سه تریلیون و ۴۸۳ میلیارد و ۴۰ میلیون دلار رسیده است. میزان درآمد مالیاتی هر شهروند آمریکایی تا آخر این ماه ۱۰ هزار و ۵۳۳ دلار اندازه گیری شده است. از سوی دیگر میزان مالیات بر درآمد دولت آمریکا تا آخر ماه دسامبر به یک تریلیون و ۶۵۱ میلیارد و ۲۶۴ میلیون دلار رسیده است. این میزان درآمد برای مالیات ها بر درآمد شرکتهای آمریکایی ۲۲۳ میلیارد و ۱۷۵ میلیون دلار بوده است.
در ماه دسامبر، بدهی ایالت های آمریکا یک تریلیون و ۱۹۵ میلیارد و ۶۹ میلیون دلار و سهم هر شهروند آمریکایی از بدهی های دولت این کشور معادل ۳۶۱۴ دلار بوده است. حجم تولید ناخالص داخلی آمریکا در بازه ۱۲ ماهه منتهی به دسامبر به ۲۱ تریلیون و ۳۷۲ میلیارد و ۴۷۳ میلیون دلار رسیده که بدین ترتیب، آمریکا جایگاه خویش را بعنوان بزرگ ترین اقتصاد جهان حفظ نموده است.
جمعیت آمریکا هم اکنون ۳۳۰ میلیون ۷۷۵ هزار نفر است که از این تعداد، ۱۴۹ میلیون و ۹۱۹ هزار نفر در بازار کار مشارکت داشته اند. شمار جمعیت بیکاران آمریکایی تا آخر این ماه معادل ۱۰ میلیون و ۶۶۴ هزار نفر بوده است.
سهم بخش خصوصی از اشتغال کل، ۱۱۸ میلیون و ۵۹۵ هزار شغل و بخش دولتی ۲۳ میلیون و ۸۲۶ هزار شغل بوده است. هم چنین هشت میلیون و ۵۲۰ هزار آمریکایی هم خوداشتغال بوده اند.
از بین کل شاغلان آمریکایی، ۱۲۴ میلیون و ۴۴۴ هزار نفر به صورت تمام وقت و ۲۵ میلیون و ۳۸۷ هزار نفربه صورت پاره وقت مشغول به کار بوده اند.
تا آخر ماه دسامبر متوسط قیمت خانه در آمریکا ۳۲۵ هزار و ۱۹۹ دلار و متوسط درآمد سالانه ۳۴ هزار و ۶۸۷ دلار بوده است.
در شرایطی که تا آخر این ماه ۳۵ میلیون و ۲۹۷ هزار آمریکایی در فقر زندگی می کرده اند، ۱۸ میلیون و ۳۹۱ هزار نفر یک میلیون دلار یا بیشتر ثروت داشته اند.1399/10/13
13:41:34
0.0 / 5
1069
تگهای خبر: اقتصاد , تولید , دلار , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۴
فی بگیر Fee Begir
feebegir.ir - تمام حقوق سایت فی بگیر محفوظ است

Fee Logo فی بگیر

قیمت روز کالاها