اوراق مسكن چند؟

اوراق مسكن چند؟

برمبنای آخرین قیمت اوراق مسکن، متاهل های تهرانی برای این اوراق باید 25 میلیون و 248 هزار تومان و مجردهای تهرانی نیز باید 14 میلیون و 728 هزار تومان پرداخت کنند.


به گزارش فی بگیر به نقل از ایسنا، تسه (اوراق) فروردین سال قبل ۵۳ هزار و ۷۰۰ تومان و تسه اردیبهشت و خرداد سال قبل نیز حدود ۵۲ هزار تومان قیمت دارند. هر برگ اوراق تسهیلات مسکن در تیر با قیمت ۵۶ هزار و ۲۰۰تومان، در مرداد با قیمت ۵۱ هزار تومان و در شهریور با قیمت ۵۴ هزار و ۵۹۹ تومان داد و ستد می شود.
قیمت اوراق مهر، آبان و آذر سال قبل نیز ۵۴ هزار و ۹۰۰ تومان، ۵۱ هزار و ۷۰۰ تومان و ۵۱ هزار و ۸۰۰ تومان بوده و هر برگ اوراق تسهیلات مسکن در دی، بهمن و اسفند سال قبل نیز با قیمت های ۵۴ هزار تومان، ۵۳ هزار و ۸۰۰ تومان و ۵۳ هزار تومان داد و ستد می شود.
قیمت تسه از فروردین تا آبان سال جاری
تسه فروردین، اردیبهشت و خرداد سال جاری به ترتیب ۵۳ هزار و ۵۰۰ تومان، ۵۲ هزار و ۷۰۰ تومان و ۵۲ هزار و ۸۰۰ تومان قیمت دارند. هر برگ از اوراق تسهیلات مسکن بانک مسکن در تیر با قیمت ۵۲ هزار و ۷۰۰ تومان، در مرداد با قیمت ۵۳ هزار و ۴۰۰ تومان و در شهریور با قیمت ۵۳ هزار تومان داد و ستد می شود.
این اوراق در مهرماه ۵۳ هزار و ۳۰۰ تومان، در آبان ماه ۵۴ هزار و ۵۰۰ تومان و در آذرماه ۵۲ هزار و ۶۰۰ تومان قیمت داشته اند. این گزارش نیز برمبنای قیمت تسه در آذرماه نوشته شده است.
قیمت اوراق برای مجردها و متاهل های تهرانی
بر این اساس، با توجه به این که مجردهای ساکن تهران می توانند تا ۱۴۰ میلیون تومان تسهیلات دریافت نمایند که شامل ۱۰۰ میلیون تومان تسهیلات خرید مسکن و ۴۰ میلیون تومان جعاله می شود؛ بدین سبب برای دریافت ۱۰۰ میلیون تومان تسهیلات باید ۲۰۰ برگه تسهیلات مسکن خریداری کنند که هزینه این تعداد اوراق با تسه ۵۲ هزار و ۶۰۰ تومانی برابر با ۱۰ میلیون و ۵۲۰ هزار تومان می شود که با در نظر گرفتن ۴۰ میلیون تومان وام جعاله که برای آن باید ۸۰ ورق به مبلغ چهار میلیون و ۲۰۸ هزار تومان خریداری کنند، رقم آن به ۱۴ میلیون و ۷۲۸ هزار تومان می رسد.
زوج های تهرانی نیز به همین دلیل می توانند تا سقف ۲۴۰ میلیون تومان شامل ۱۰۰ میلیون تومان تسهیلات خرید مسکن برای هر نفر و ۴۰ میلیون تومان وام جعاله دریافت کنند؛ بدین سبب زوجین باید ۴۰۰ برگه تسهیلات مسکن خریداری کنند که هزینه آن ۲۱ میلیون و ۴۰ هزار تومان می شود که همراه با چهار میلیون و ۲۰۸ هزار تومان وام جعاله که برای آن باید ۸۰ برگه تسهیلات مسکن خریداری کنند، در مجموع باید ۲۵ میلیون و ۲۴۸هزار تومان پرداخت کنند.
قیمت اوراق در سایر استان ها
سقف این تسهیلات برای مراکز استان و شهرهای با جمعیت بیش از ۲۰۰ هزار نفر به ۸۰ میلیون تومان رسیده که برای آن باید ۱۶۰ برگه خریداری شود که هزینه آن هشت میلیون و ۴۱۶ هزار تومان است. این وام برای سایر مناطق شهری ۶۰ میلیون تومان در نظر گرفته شده است که باید برای آن ۱۲۰ برگه خریداری شود که هزینه آن شش میلیون و ۳۱۲ هزار تومان می شود.1399/10/06
22:46:22
5.0 / 5
1215
تگهای خبر: پرداخت , قیمت , هزینه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۴
feebegir.ir - تمام حقوق سایت فی بگیر محفوظ است

Fee Logo فی بگیر

قیمت روز کالاها