در حاشیه جلسه دولت

همتی: با ارز 4200 تومانی، نباید مرغ سی هزار تومان به دست مردم برسد

همتی: با ارز 4200 تومانی، نباید مرغ سی هزار تومان به دست مردم برسد

به گزارش فی بگیر رئیس بانک مرکزی با انتقاد از روش اجرای ارز۴۲۰۰ تومانی اظهار داشت: با ارز ۴۲۰۰ تومانی نباید مرغ با قیمت سی هزار تومان به دست مردم برسد.


به گزارش فی بگیر به نقل از ایسنا، عبدالناصر همتی در حاشیه جلسه امروز هیات دولت درباره مشکلات ارز ۴۲۰۰ تومانی، اظهار نمود: اگر ارز۴۲۰۰ تومانی را به درستی از مرحله واردات تا رسیدن به دست مصرف کننده توزیع می کردیم، خیلی کمک خوبی به مردم می شد. البته تا حالا هم کمک خوبی کرده ولی در عمل خوب اجرا نشد. با ارز۴۲۰۰، نباید مرغ به قیمت ۳۰هزار تومان به دست مردم برسد. ازاین رو باید این ارز بگونه ای با تدبیر و اصلاح گردد که شوک قیمتی برای مردم ایجاد نکند. مهمترین دغدغه دولت هم همین مسأله است. در حال بررسی این مورد هستیم ولی هنوز نمی توانم نظر دهم که چه اتفاقی خواهد افتاد.
وی افزود: ما معتقدیم نرخ ارز را بازار تعیین می کند. تجارت و بنیان های اقتصادی در تعیین نرخ ارز تأثیر می گذارند. امیدوارم روند صادرات و شرایط ارزی ما در سال آینده بهتر شود تا بر بازار تأثیر مثبت بگذارد.
همتی همینطور درباره رسیدگی به بدهی بدهکاران بانکی اظهار داشت: موفقیت های خوبی در این حوزه داشته ایم. در چند ماه گذشته ۱۱نفر_گروه در کمیته فرادستگاهی ما مطرح شده اند که مانده بدهی آنها نزدیک به ۹۰هزار میلیارد تومان است. با همکاری خوب قوه قضاییه و ضابطین آنها توانسته ایم بین بیست تا سی درصد این مبلغ را وصول نماییم.
رییس بانک مرکزی در انتها اظهار داشت: برنامه ای برای تغییر در نرخ سود بانکی فعلا نداریم.
منبع:

1399/09/26
13:15:30
5.0 / 5
1713
تگهای خبر: اقتصاد , تجارت , دستگاه , سود
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۴
فی بگیر Fee Begir
feebegir.ir - تمام حقوق سایت فی بگیر محفوظ است

Fee Logo فی بگیر

قیمت روز کالاها