ساداتی نژاد عنوان كرد:

صرفه جویی در واردات نهاده های دامی با توزیع نهاده ها بین كارخانجات تولید خوراك دام

صرفه جویی در واردات نهاده های دامی با توزیع نهاده ها بین كارخانجات تولید خوراك دام

مرکزی رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: اگر توزیع نهاده های دامی را بین کارخانجات تولید خوراک دام انجام دهیم و خوراک آماده استاندارد بین مرغداری ها توریع شود، 10 تا 15 درصد صرفه جویی در واردات نهاده های دامی خواهیم داشت.


سیدجواد ساداتی نژاد ۲۲ آذرماه در جریان سفر به ساوه و زرندیه که به همراه اعضای کمیسیون کشاورزی، آب، محیط زیست و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی انجام شد، در جمع خبرنگاران بیان کرد: امروز بازدیدی از گلخانه های هیدروپونیک انجام شد که با ابتکار جوانان ایرانی قسمتی از کار در این گلخانه ها بومی سازی شده و سطح عملکرد خوبی حاصل شده است.
وی با اعلان اینکه در این بازدیدها تلاش می شود که مسائل و مشکلات موجود در حوزه کشاورزی شهرستان بررسی شود، اضافه کرد: اصلی ترین مشکلی که در منطقه وجود دارد و امروز تلاش خواهیم کرد رفع گردد، مسئله مالکیت اراضی کشاورزی و تعارضات آنها با حوزه منابع طبیعی است. حدودا بیش از ۴۰۰ روستا در این دو شهرستان وجود دارد که در حوزه مالکیت دارای مشکل هستند.
ساداتی نژاد افزود: منابع طبیعی سند عرصه هایی را دارد و برمبنای طرح کاداستری که انجام داده که منتهی به سنددار شدن اراضی می شود، طبیعتا در حاشیه روستاها بین مالکیت منابع طبیعی و کشاورزان بر برخی اراضی تعارضاتی ایجاد می شود که باید یکبار برای همیشه این مسئله حل شود.
وی اظهار داشت: یک میلیون هکتار نقشه برداری کاداستر در استان مرکزی انجام شده و این استان از استان های پیشرو در این بخش است که این نقشه ها در حال تبدیل شدن به سند است. این مبادرت به توسعه نیز کمک خواهد کرد، البته باید در حوزه صدور اسناد اراضی کشاورزی نیز در استان، تسریع شود.
رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی اشاره کرد: یکی از زنجیره های خوب کشور در عرصه تولید طیور در این منطقه واقع شده است و بازدیدی که از کارخانه خوراک دام صورت گرفت نشان داد که اگر توزیع نهاده های دامی را بین کارخانجات خوراک دام انجام دهیم و خوراک آماده استاندارد بین مرغداری ها توریع شود، ۱۰ تا ۱۵ درصد صرفه جویی در واردات نهاده های دامی خواهیم داشت که بسیار اقتصادی شمرده می شود و به کیفیت تولید و میزان تولید گوشت بر طبق میزان مصرف خوراک نیز کمک می نماید. امیدواریم با کمک وزارت جهاد کشاورزی شاهد کاهش در امر واردات بوده و در حوزه پایداری بیشتر تولید داخل، افزایش داشته باشیم.1399/09/22
12:12:07
5.0 / 5
1050
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
feebegir.ir - تمام حقوق سایت فی بگیر محفوظ است

Fee Logo فی بگیر

قیمت روز کالاها