واریز پول اوراق مشاركت مترو با شرط و شروط

واریز پول اوراق مشاركت مترو با شرط و شروط

فی بگیر: مدیرعامل متروی تهران درمورد سرانجام واریز پول اوراق مشارکت مترو توضیحاتی را ارائه نمود.


علی امام در گفت و گو با ایسنا، در مورد سرانجام واریز اوراق مشارکت سال ۹۸ متروی تهران با اعلان اینکه بر طبق رایزنی های صورت گرفته مقرر شده است تا بانک رفاه به ازای ثبت هر وثیقه، مقداری از پول اوراق معادل بهای وثیقه را آزادسازی کند، اظهار داشت: به همین دلیل هفته گذشته ۱۵۷ میلیارد تومان از بهای اوراق مشارکت آزاد شد.
وی با اعلان اینکه مابقی پول با ثبت هر وثیقه در دفترخانه آزاد می شود، اضافه کرد: ۱۵۷ میلیارد تومان واریزی از طرف بانک رفاه در حساب شهرداری تهران است و هنوز به حساب شرکت مترو واریز نشده است، اما از آنجایی که برمبنای قانون، حتی یک ریال این پول نیز نمی تواند صرف هزینه های دیگر شود، بنا بر این خیالمان راحت است که این پول در حساب شهرداری می ماند.
امام در پاسخ به این پرسش که در فضای مجازی شائبه ای به وجود آمده در خصوص اینکه شهرداری از هولوگرام بعنوان وثیقه آزادسازی پول اوراق مشارکت مترو استفاده می کند؟ اضافه کرد: هولوگرام جزء فهرست وثایق مورد پذیرش بانک مرکزی نیست و به همین دلیل بانکها نیز مجاز به پذیرش آن نیستند و البته در صدد آن هستیم که این مساله نزد بانک مرکزی پذیرش شود تا قسمتی از مشکلات حل شود، اما هنوز این مسئله محقق و تایید نشده است.
وی در مورد مشکلات شهرداری با سازمان تامین اجتماعی نیز اظهار داشت: مشکلات با سازمان تامین اجتماعی حل شده و به همین دلیل سازمان املاک شهرداری تهران می تواند با سرعت بیشتر وثایق مورد نظر بانک رفاه راه تامین کند.
امام با تاکید بر اینکه ریال به ریال پول اوراق توسط دیوان محاسبات دقیقا حسابرسی می شود، افزود: البته بر طبق قانون، ۵۰ درصد اصل و سود این اوراق توسط دولت تضمین می شود و بانک رفاه باید هرچه زودتر سهم دولت را واریز نماید تا شهرداری هم برای تامین وثایق سهم ۵۰ درصدی خود راغب شود، اما متاسفانه این مهم هنوز محقق نشده است.
منبع:

1399/09/15
13:28:34
5.0 / 5
1079
تگهای خبر: سود , شركت , هزینه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
فی بگیر Fee Begir
feebegir.ir - تمام حقوق سایت فی بگیر محفوظ است

Fee Logo فی بگیر

قیمت روز کالاها