جدیدترین تمهیدات بانك مركزی برای كرونا

سقف كارت به كارت شتابی و درون بانكی افزایش یافت

سقف كارت به كارت شتابی و درون بانكی افزایش یافت

فی بگیر: طبق ابلاغ تمهیدات ویژه بانك مركزی با هدف كاهش مراجعات حضوری به شعب بانك ها در امتداد مقابله با انتشار ویروس كرونا، سقف كارت به كارت شتابی و درون بانكی افزایش پیدا كرد.


به گزارش فی بگیر به نقل از ایسنا، در بخشنامه بانک مرکزی به شبکه بانکی آمده است:
با توجه به شرایط خاص بهداشتی کشور و موج سوم کرونا و در امتداد مدیریت کنترل و پیش گیری از شیوع ویروس کرونا و کاهش مراجعات مردم به شعب بانک ها لازم است دستور فرمایید موارد زیر با اولویت آنی در دستور کار آن بانک قرار گرفته و بر رعایت آن نظارت دقیق به عمل آید:

- سقف انتقال وجه کارت به کارت شتابی و درون بانکی از مبدا هر کارت به ۱۰ میلیون تومان در هر روز افزایش می یابد. لازم به ذکر است میزان کارمزد انتقال وجه بیش از سه میلیون تومان به صورت پلکانی لحاظ خواهد شد.

- سقف مجاز انتقال وجه کارت به کارت بوسیله پرداخت سازها از یک میلیون تومان به سه میلیون تومان با حصول اطمینان از انطباق شماره ملی دارنده کارت و شماره ملی دارنده سیمکارت انجام دهنده تراکنش قابل افزایش است. باتوجه به خطرات ناشی از سو استفاده های احتمالی در صورت عدم اعمال کنترل فوق، افزایش سقف انتقال وجه مجاز نیست. لازم به ذکر است در صورت پیوستن به بانک ها و پرداخت سازها به هاب فناوران مالی این سقف می تواند تا مبلغ پنج میلیون تومان افزایش یابد.

- امکان تمدید تاریخ انقضای کارت های بانکی بدون نیاز به مراجعه حضوری مشتری تا آخر سال ۹۹ و به مدت یک سال بلامانع است. لازم است اقدامات لازم برای احراز هویت غیر حضوری و اطلاع رسانی به مشتریان صورت گیرد.

- سقف صدور کارت هدیه تا اطلاع ثانوی و به صورت موقت به دو میلیون تومان افزایش یابد.

- لازم است فرآیندهای افتتاح حساب و دریافت تسهیلات در امتداد کاهش زمان حضور مشتریان در شعب اصلاح گردد و مشتریان بتوانند تمام اقدامات لازم نظیر تکمیل فرم ها را به صورت غیرحضوری انجام دهند و بعد از مراجعه حضوری فقط برای احراز هویت و با صرف حداقل زمان در کوتاه ترین زمان ممکن امور مربوط به اختتام رسد.
منبع:

1399/09/01
12:21:49
5.0 / 5
1096
تگهای خبر: پرداخت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
فی بگیر Fee Begir
feebegir.ir - تمام حقوق سایت فی بگیر محفوظ است

Fee Logo فی بگیر

قیمت روز کالاها