صعود بورس تا كجا ادامه دارد؟

صعود بورس تا كجا ادامه دارد؟

روند حركت بازار سرمایه بعد از حدود چهار ماه باردیگر صعودی شده است، اتفاقی كه یك تحلیلگر بازار سرمایه دلیل آنرا عوامل مختلفی همچون بازگشت اعتماد به بازار سرمایه میداند و بر این باور است شاخص كل بورس به كانال یك میلیون و ۷۰۰ هزار واحد باز میگردد.


بهزاد صمدی در گفت و گو با ایسنا، ضمن اشاره به وضعیت بازار سرمایه در ماه های گذشته اظهار نمود: اندیکاتور RSI تا محدوده ۲۲ ریزش داشت و زمانی که اندیکاتور به این محدوده می رسد باید منتظر یک واکنش به این ریزش و بعد از آن شاهد برگشت آن باشیم. در همین راستا در هفته گذشته شاهد رشد در بازار بودیم.
وی با بیان اینکه ارزش معاملات خرد بازار در هفته گذشته به بیشتر از ۱۰ هزار میلیارد تومان رسید اظهار داشت: این اتفاق در آبان ماه بی سابقه بود.
این تحلیل گر بازار سرمایه در ادامه ضمن اشاره به قیمت های جهانی توضیح داد: زمانی که بایدن بعنوان رئیس جمهور آمریکا انتخاب گردید انتظار می رفت قیمت های جهانی ریزش داشته باشد اما این قیمت ها صعودی ماند. برای مثال قیمت پی وی سی به ۱۱۰ دلار و قیمت متانول به ۲۴۰ دلار رسید. همه این عوامل می تواند بازار را تحت تأثیر قرار دهد.
صمدی با تکیه بر این که جو روانی مثبت به بازار سرمایه برگشته است اظهار داشت: رئیس کل بانک مرکزی دلیل اصلی این بازگشت بود. چونکه نرخ صعود بین بانکی را کاهش دادند. همینطور وزیر اقتصاد صحبت هایی در جهت پشتیبانی از بازار سرمایه بیان نمود. ازاین رو اعتماد از دست رفته مردم برگشته و اتفاقات بنیادی هم به نفع بازار است.
وی ضمن اشاره به بازگشایی برخی نمادها اظهار داشت: برخی نمادهای منفی باز شدند اما منفی بودن آنها فقط ۵ دقیقه طول کشید. برای مثال یکی از نگرانی بازار منفی باز شدن شستا بود. شستا هم با منفی ۱۸ درصد باز شد اما فقط ۵ دقیقه طول کشید تا مثبت شود
این تحلیلگر بازار سرمایه در ادامه با تکیه بر این که رشد بازار شارپی نخواهد بود اظهار داشت: احتمال شاخص در محدوده یک میلیون و ۳۸۰ هزار واحد تا یک میلیون و ۴۴۰ هزار واحد رشد کرده و بعد اصلاح جزئی داشته باشد اما به صورت کلی شاخص در ماههای آینده وارد کانال یک میلیون و ۷۰۰ هزار واحد خواهد شد که عرضه و تقاضا مشخص می کند این اتفاق چه زمانی خواهد افتاد.
وی افزود: از طرفی هفته آینده گزارش تولید و فروش شرکت ها منتشر می شود که تحرک خوبی در بازار ایجاد خواهد نمود. سودهای محقق شده ۹ ماه شرکت ها خوب است و همین مبحث عامل دیگری است که شاخص به حرکت صعودی خود ادامه دهد.


منبع:

1399/08/30
16:37:57
5.0 / 5
1051
تگهای خبر: اقتصاد , تولید , دلار , سرمایه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۴
فی بگیر Fee Begir
feebegir.ir - تمام حقوق سایت فی بگیر محفوظ است

Fee Logo فی بگیر

قیمت روز کالاها