منصوری:

سال جاری تولید در شهركهای كشاورزی به 600 هزار تن می رسد

سال جاری تولید در شهركهای كشاورزی به 600 هزار تن می رسد

به گزارش فی بگیر رئیس هیات مدیره شهركهای كشاورزی اظهار داشت: پیشبینی می نماییم تا آخر سال جاری میزان تولیدات در شهركهای كشاورزی به ۶۰۰ هزار تن برسد و این در شرایطی است كه دو سال پیش در این شهركها حتی بیشتر از یك كیلو هم نمی توانستیم محصولی تولید نماییم.


به گزارش فی بگیر به نقل از ایسنا، علی اشرف منصوری در نشستی که امروز برگزار گردید با اشاره به اینکه شهرک های کشاورری مزیت های بسیاری دارند، اظهار داشت: بهره وری بهینه با حل مشکلات صنایع تبدیلی و تکمیلی، تأمین خدمات و زیرساخت به صورت یکجا و متمرکز، کاهش هزینه های تولید، انجام مطالعات و حل بروکراسی های اداری توسط شرکت شهرکهای کشاورزی، ساماندهی فروش و پرداخت تسهیلات بانکی از مزیتهای شهرک کشاورزی است. در حقیقت شهرکهای کشاورزی بهشت سرمایه گذاری برای افرادی است که قصد دارند در بخش کشاورزی سرمایه گذاری کنند.
وی افزود: اگر مشکل کم آبی و دغدغه بهره وری در مصرف آب داریم بایستی به سمت تولید در محیط های کنترل شده (گلخانه ای) حرکت نماییم. به عبارت دیگر اگر می خواهیم بهره وری از منابع حیاتی کشور یعنی آب و خاک افزایش یابد باید گلخانه ها را توسعه دهیم.
رئیس هیات مدیره شرکت شهرکهای کشاورزی افزود: توسعه گلخانه ها علاوه بر افزایش بهره وری، در اشتغالزایی هم موثر خواهد بود. در هر گلخانه حداقل ۱۰ نفر اشتغال ثابت دارند و در فصل برداشت تعداد افراد مشغول به کار افزایش می یابد.
وی ضمن اشاره به اینکه در حوزه دام و طیور ظرفیت هایی را در استان ها پیشبینی کردیم و این عرصه ها آماده واگذاری به سرمایه گذاران هستند، از بهره برداری از چندین شهرک بزرگ در بخش طیور و گلخانه اطلاع داد.
به قول منصوری، مجموعه اراضی که در حوزه شیلات و آبزیان در اختیار سرمایه گذاران قرار گرفته ۱۱ هزارهکتار بوده است.
منصوری با اشاره به اینکه بالغ بر ۴۷ هزار هکتار اراضی در منابع ملی و مستثنیات مردم برای شهرک های کشاورزی پیشبینی شده است، اظهار داشت: موانعی بر سر راه وجود دارد که در حال رفع آنها هستیم. اخیراً هم در مورد رفع این موانع با کمیسیون کشاورزی مجلس جلسه ای داشتیم و آنها تصمیم گرفتند با طرح یک فوریتی به توسعه شهرک های کشاورزی کمک کنند که امیدواریم هر چه زودتر این طرح به نتیجه برسد و با رفع موانع بتوانیم به سرعت شهرکها را گسترش دهیم.
وی افزود: حدود 5۶۰۰ هکتار از عرصه های واگذار شده از سال 13۹۷ تا 13۹۹ در حال ساخت و ساز هستند و خیلی از آنها به بهره برداری رسیده اند.
رئیس هیات مدیره شهرکهای کشاورزی با اشاره به اینکه ۱۹۷ شهرک در عرصه ملی و ۱۳۳ شهرک در مستثنیات مردم فعالیت دارند اضافه کرد: همینطور بیشترین سطح گلخانه ای در ارتباط با استان اردبیل، بیشترین شهرک در حوزه آبزیان در استان هرمزگان و در حوزه دام و طیور هم بیشترین شهرک متعلق به استان گلستان است.
منبع:

1399/08/26
20:12:47
5.0 / 5
1261
تگهای خبر: پرداخت , توسعه , تولید , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
فی بگیر Fee Begir
feebegir.ir - تمام حقوق سایت فی بگیر محفوظ است

Fee Logo فی بگیر

قیمت روز کالاها