یك كارشناس مطرح كرد

انتخابات آمریكا تاثیری در صنعت نفت ایران ندارد

انتخابات آمریكا تاثیری در صنعت نفت ایران ندارد

به گزارش فی بگیر یك كارشناس حوزه انرژی اظهار داشت: انتخابات آمریكا تاثیری در صنعت نفت ایران ندارد، به علت اینكه ارتباط صنعت نفت ایران با این كشور از سال ها پیش قطع شده است و این مورد نمی تواند تأثیر چندانی بر صنعت نفت ایران داشته باشد.


محمد خطیبی در گفت و گو با ایسنا، با اشاره به اینکه از زمانی که نفت ایران توسط آمریکا تحریم شد، دیگر نفتی به این کشور فروخته نشد، خاطرنشان کرد: هم اکنون خرید و سرمایه گذاری از جانب این کشور در صنعت نفت ایران صورت نمی گیرد.
وی با اشاره به نبود ارتباط نفتی بین ایران و آمریکا، خاطرنشان کرد: سال های زیادی است که ارتباط صنعت نفت ایران با آمریکا قطع شده است ازاین رو چه تحریم باشیم، چه نباشیم، این ارتباط مدت زیادی است که قطع شده و باید اظهار داشت که در نتیجه این انتخابات تاثیری در صنعت نفت ایران ندارد.
این کارشناس حوزه انرژی با تاکید بر اینکه در تحریم های قبلی خرید نفت متوقف گردید و به دیگران هم اجازه خرید ندادند، علاوه بر این سرمایه گذاری هم صورت نمی گیرد، اظهار داشت: شرایط فعلی صنعت نفت ایران به علت اینکه ارتباطی با آمریکا ندارد، تاثیری هم از تغییر و تحولات آن کشور نخواهد گرفت.
خطیبی با اشاره به تحریم وزیر نفت ایران و مدیران نفتی هم اظهار نمود: هر چند وقت یکبار فهرستی از افراد مختلف از جانب آمریکا برای تحریم عرضه می شود که درواقع یک حرکت نمایشی بوده و عادت این کشور شده است که هر چند وقت یکبار لیستی را عرضه نماید.
به قول وی، حالا هم در آستانه انتخابات آمریکا، ترامپ این اقدام را با هدف یک نمایش سیاسی انجام داده است و این در شرایطی است که تحریم این افراد تاثیری در صنعت نفت ندارد و این یک پدیده نو نیست و تنها می توان از آن با عنوان یک حرکت نمایشی یاد کرد که در گذشته بوده و در آینده هم اتفاق خواهد افتاد.
منبع:

1399/08/07
23:29:41
5.0 / 5
1412
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
فی بگیر Fee Begir
feebegir.ir - تمام حقوق سایت فی بگیر محفوظ است

Fee Logo فی بگیر

قیمت روز کالاها