تحلیل گر بانك استاندارد چارترد عنوان كرد

احتمال ریزش شدید قیمت دلار وجود دارد

احتمال ریزش شدید قیمت دلار وجود دارد

به قول تحلیلگر شناخته شده بازارهای مالی، دلار مزیت رقابتی خویش را از دست داده است.


به گزارش فی بگیر به نقل از سی ان بی سی، اریک رابرتسون- تحلیل گر ارزی بانک انگلیسی استاندارد چارترد با اشاره به تضعیف بنیادین دلار اخطار داد حالا دلار در معرض ریزش سنگین قرار گرفته است. وی با اشاره به افزای روز افزون کسری بودجه دولت و رسیدن کسری تراز حساب تجاری آمریکا به بالاترین سطح ۱۵ سال گذشته اظهار داشت: دو هفته تا انتخابات ریاست جمهوری فاصله داریم و نتایج آن می تواند نقش تعیین کننده ای در راه آینده دلار داشته باشد.
به قول رابرتسون در صورت پیروزی جو بایدن شاهد یک تضعیف آشکار در ارزش دلار خواهیم بود اما انتخاب مجدد ترامپ برای دلار بهتر خواهد بود. دلار در یک سال اخر به متوسط سه درصد ارزش خویش را مقابل ارزهای معتبر جهانی از دست داده است و به قول این تحلیل گر ارزی، روندی نزولی برای سال های بعدی برای دلار قابل تصور است.
رابرتسون در ادامه با اشاره به عملکرد خیلی خوب دارایی های دلاری در ۱۰ سال گذشته اظهار داشت: به خاطر تغییر در وضعیت تجارت جهانی و یا تغییر رویکرد داخلی اقتصادی آمریکا، شاهد این واقعیت هستیم که آمریکا دارای مزیت نرخ بهره ای مقابل سایر همتایان مهمش نیست.
پیش از این هم استفان روچ- تحلیلگر ارزی به سی ان بی سی گفته بود ریزش شدیدی در قیمت دلار در کار خواهد بود بگونه ای که وی پیشبینی کرده است ارزش دلار تا آخر سال پاینده ۳۵ درصد ریزش کند.
منبع:

1399/08/03
23:50:54
5.0 / 5
1980
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۵
فی بگیر Fee Begir
feebegir.ir - تمام حقوق سایت فی بگیر محفوظ است

Fee Logo فی بگیر

قیمت روز کالاها