پروژه های نفتی عراق در انتظار بهبود قیمت نفت

پروژه های نفتی عراق در انتظار بهبود قیمت نفت

فی بگیر: وزیر نفت عراق در یك كنفرانس مجازی پیش بینی نمود قیمت نفت در سه ماهه دوم سال میلادی آینده بهبود پیدا كرده و به صنعت نفت و برنامه های این كشور برای افزایش ظرفیت تولید كمك می نماید.به گزارش فی بگیر به نقل از ایسنا، احسان عبدالجبار در کنفرانس آنلاین CWC نفت عراق اظهار داشت: توافق کاهش تولید اوپک پلاس پروژه های نفتی در عراق را به تاخیر انداخته است.

وزیر نفت عراق اظهار داشت: تصور می کنم سه ماهه دوم سال ۲۰۲۱ از هر جهت برای کسب و کار ما جذابتر خواهد بود.

احسان عبدالجبار اظهار داشت: عراق که دومین تولیدکننده بزرگ عضو اوپک است، مدتها برای افزایش ظرفیت تولید نفت خود برنامه ریزی کرده و افزایش ظرفیت تولیدش از حدود پنج میلیون بشکه در روز فعلی به هفت میلیون بشکه در روز در پنج تا شش سال آینده را هدف گذاری کرده است.

وزیر نفت عراق هفته گذشته در گفت و گو با روزنامه دولتی الصباح پیش بینی کرده بود قیمت نفت در سه ماهه نخست سال میلادی آینده حدود ۴۵ دلار در هر بشکه خواهد بود و اظهار کرده بود لایحه بودجه فدرال دولت عراق در سال ۲۰۲۱ بر اساس پیش بینی قیمت ۴۲ دلار هر بشکه نفت تنظیم شده است.

عراق یکی از اقتصادهایی است که حتی بر اساس استانداردهای اوپک، به شدت به نفت وابسته است و بعد از ریزش قیمت نفت در مارس، با کاهش شدید درآمدهای بودجه خود روبرو شد.

درآمدهای نفتی برای بودجه عراق حیاتی هستند اما این کشور در ماههای اخیر از طرف اعضای اوپک پلاس که در راس آنها عربستان سعودی قرار دارد برای توقف تخطی از پیمان و عمل به سهمیه کاهش تولیدش تحت فشار قرار گرفته است.

بر اساس گزارش اویل پرایس، کمیته نظارتی مشترک وزیران اوپک و غیراوپک در نشست دوشنبه هفته جاری بار دیگر بر ضرورت پایبندی کامل به پیمان محدودیت عرضه از طرف همه اعضای گروه تاکید نمود. عراق باید در سه ماهه چهارم تولیدش را به میزان بیشتری کم کند تا مازاد تولید ماههای پیش را جبران کند.

منبع:

1399/07/30
22:29:31
5.0 / 5
1338
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
فی بگیر Fee Begir
feebegir.ir - تمام حقوق سایت فی بگیر محفوظ است

Fee Logo فی بگیر

قیمت روز کالاها