دبیر انجمن شركت های هواپیمایی خبر داد:

افزایش قیمت بلیت پروازهای داخلی تا سقف 2 میلیون و 600 هزار تومان

افزایش قیمت بلیت پروازهای داخلی تا سقف 2 میلیون و 600 هزار تومان

به گزارش فی بگیر دبیر انجمن شركت های هواپیمایی از افزایش نرخ پروازهای داخلی و اجرای جدول نرخ نامه جدید برای بلیت پروازهای داخلی از آبان ماه امسال آگاهی داد و اظهار داشت: به صورت میانگین قیمت بلیت هواپیما در میسرهای داخلی 50 تا 80 درصد افزایش یافته است.


به گزارش فی بگیر به نقل از ایسنا، قیمت بلیت هواپیما در خرداد ماه امسال تغییر نمود و انجمن شرکت های هواپیمایی نرخ نامه جدیدی برای پروازهای داخلی روی سایت خود قرار داد و با این وجود مقرر است باردیگر امسال قیمت بلیت هواپیما از آبان ماه افزایش پیدا کند که بر طبق جدول نرخ پروازهای داخلی قیمت بلیت هواپیما در این مسیرها از حداقل ۴۹۱ هزار تومان تا حداکثر دو میلیون و ۶۷۴ هزار تومان متغییر است.


کرونا یکی از عوامل گرانی بلیت هواپیما


مقصود اسعد سامانی - دبیر انجمن شرکت های هواپیمایی - در گفت و گو با ایسنا، با بیان این که جدول نرخ نامه قیمت بلیت پروازهای داخلی به روزرسانی شده و از آبان ماه امسال اجرائی می شود اظهار نمود: یکی از عوامل افزایش قیمت بلیت هواپیما شیوع ویروس کرونا و اجرای پروتکل جدید از طرف ستاد ملی کرونا است که اعلام نموده باید از آبان ماه ظرفیت پرواز حداکثر تا ۶۰ درصد پر شود و فاصله گذاری اجتماعی در کابین پرواز نیز رعایت شود. بدین سبب الزام شرکت های هواپیمایی به اجرای این سایت خود در تغییر قیمت بلیت هواپیما موثر است.
وی ادامه داد: یکی دیگر از دلیلهای افزایش قیمت بلیت هواپیما این است که ۶۰ درصد هزینه شرکت های هواپیمایی برای تامین تجهیزات و آماده سازی خود برای ارائه خدمات به مردم ارزی است و نرخ ارز در جدول نرخ نامه قبلی ۱۱ هزار تومان بود در صورتیکه الان نرخ دلار به حدود ۳۰ هزار تومان افزایش یافته است.
دبیر انجمن شرکت های هواپیمایی با بیان این که جدول نرخ نامه جدید برای پروازهای داخلی که از آبان ماه اعمال می شود، بر طبق دلار ۲۸ هزار تومانی تعیین شده است اظهار داشت: در خرداد ماه امسال تنها کف نرخ بلیت هواپیما در بعضی مسیرهای پروازی تغییر نمود و در نرخ نامه جدید برای آن که بتوانیم با اعمال تغییرات مذکور حضور خود در بازار و ارائه خدمات به مردم را ادامه دهیم. ناگزیر به اعمال تغییر نرخ قیمت بلیت هواپیما شدیم که به صورت میانگین بین ۵۰ تا ۸۰ درصد این تغییرات در قیمت اعمال شده است.
به گزارش فی بگیر به نقل از ایسنا، جدول دامنه نرخ بلیت پروازهای داخلی خطوط هوایی کشور که از آبان ماه اعمال می شود را می توانید از اینجا مشاهده کنید.
منبع:

1399/07/18
21:44:05
5.0 / 5
1481
تگهای خبر: خدمات , دلار , شركت , قیمت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
فی بگیر Fee Begir
feebegir.ir - تمام حقوق سایت فی بگیر محفوظ است

Fee Logo فی بگیر

قیمت روز کالاها