تسهیلات ۱۰۰۰ میلیاردی برای زعفران كاران

تسهیلات ۱۰۰۰ میلیاردی برای زعفران كاران

فی بگیر: طی توافق سازمان برنامه و بودجه و چند بانك تسهیلات 1000 میلیاردی با سود 15 درصد در اختیار زعفران كاران قرار خواهد گرفت.


به گزارش فی بگیر به نقل از ایسنا، امروز (شنبه) سازمان برنامه و بودجه میزبان نمایندگانی از حوزه کشاورزی، مجلس و مدیران عامل بانکهای ملت، کشاورزی و توسعه تعاون بود که برای انعقاد تفاهم نامه ای جهت پشتیبانی از زعفران کاران گرده هم آمدند.
طبق آنچه که پورمحمدی - معاون اقتصادی سازمان برنامه و بودجه - در ارتباط با این قرارداد اعلام نمود که قرار شده تا بمنظور پشتیبانی از زعفران کاران و چالش هایی که در این رابطه وجود داشته تسهیلاتی برای اعطا به تولیدکنندگان و صادر کنندگان در این بخش اختصاص یابد.
بر این اساس ۱۰۰۰ میلیارد تومان تسهیلات در نظر گرفته شده که ۵۰۰ میلیارد تومان آنرا بانک کشاورزی، ۲۵۰ میلیارد تومان بانک ملت و ۲۵۰ میلیارد تومان دیگر را بانک توسعه صادرات تامین مالی خواهدنمود.
با توجه به این که هم اکنون نرخ تسهیلات ۱۸ درصد است برای پشتیبانی از تولید کنندگان و صادر کنندگان زعفران سازمان برنامه و بودجه سه درصد از این سود را تعهد کرده و دریافت کنندگان تسهیلات با نرخ ۱۵ درصد برخواهند گرداند.
مدیران عامل بانک هایی که در این مراسم حضور داشتند نیز با پشتیبانی از تولید کنندگان و صادر کنندگان زعفران آنرا باتوجه به شرایط موجود از مزیت های نسبی صادراتی دانستند.
منبع:

1399/07/12
00:00:46
5.0 / 5
1679
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۲
فی بگیر Fee Begir
feebegir.ir - تمام حقوق سایت فی بگیر محفوظ است

Fee Logo فی بگیر

قیمت روز کالاها