خط و نشان زالی برای مدیران غایب در جلسات رفع موانع تولید:

به بازرسی معرفی خواهیم كرد

به بازرسی معرفی خواهیم كرد

به گزارش فی بگیر كرمان دبیر كارگروه تسهیل و رفع موانع تولید كشور با گلایه از عدم حضور بعضی از مدیران در جلسه كارگروه رفع موانع تولید استان كرمان خاطرنشان كرد: مصوباتی لازم الاجراست كه اعضای كارگروه در جلسه حضور داشته باشند و در غیر این صورت تخلف است و جلسه آینده بررسی خواهم كرد و در صورتیكه مدیران حضور نداشته باشند، به سازمان بازرسی اعلام می نماییم.


"میثم زالی" بامداد امروز سوم مهرماه در جلسه کارگروه رفع موانع تولید استان کرمان اظهار نمود: به دنبال آن هستیم که بتوانیم اختیارات ستاد تسهیل و رفع موانع تولید کشور را به استان ها واگذار نماییم تا در موضوعات خاص و با عنایت به شرایط کنونی بتوانند تصمیم گیری کنند.
وی با اشاره به اینکه مصوبات ستاد قانونی می باشد و عمل نکردن به آن مصداق جرم و عمل نکردن به اوامر دولتی است، اضافه کرد: مصوبات ستاد و کارگروه استانی همطراز ستاد مرکزی و برای همه دستگاه ها و بانک ها اجرائی است.
زالی با گلایه از عدم حضور بعضی از مدیران در جلسه کارگروه رفع موانع تولید استان کرمان خاطرنشان کرد: مصوباتی لازم الاجراست که اعضای کارگروه در جلسه حضور داشته باشند و در غیر این صورت تخلف است و جلسه آینده بررسی خواهم کرد و در صورتیکه مدیران حضور نداشته باشند، به سازمان بازرسی اعلام می نماییم.
دبیر کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید کشور با اشاره به اینکه مدیران چه دغدغه ای به جزء تولید دارند که در جلسه حضور ندارند؟ اظهار نمود: اغلب موانع سر راه تولید ناشی از ترک فعل است. مجریِ خوبِ قانون در کشور کم داریم اما از طرفی مجری مخلّ الی ماشاءالله.
وی با اشاره به اینکه ما فراتر از قانون تصمیم نمی گیریم، اضافه کرد: مصوبات کارگروه رفع موانع تولید برای همه دستگاه ها نافذ و اجرائی است و در صورتیکه کارگروه موارد را منعکس کند، دادستانی باید ورود کند.
زالی با تاکید بر اینکه هیچ کس حق ندارد در روند فعالیت واحد تولیدی اختلال ایجاد کند، اظهار داشت: اگر همه مدیران و بانک ها وظیفه خویش را انجام می دادند، وضع کشور و واحدهای تولیدی این نبود.
وی بیان نمود: استاندار با این همه تراکم کاری در جلسات حضور دارد، اما مدیران ارشد دستگاه های اجرائیِ عضو کارگروه حضور ندارند و و جلسات بدون حضور مدیران رسمیت ندارد.
دبیر کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید کشور با اشاره به اینکه الفبای اقصادی بانک ها برای واحدهای تولیدی رعایت نمی گردد، اظهار داشت: جای سوال است که هیئت مدیره یک بانک می تواند خلاف مقررات تصمیم بگیرد اما استاندار و کارگروه قانونی نمی تواند!!!
وی با اشاره به اینکه بانک حق ندارد ضد واحد تولیدی که وثیقه کافی دارد، محدودیت ایجاد کند، اضافه کرد: بدهی جرم نیست. ما از بانک ها اجرای قانون را می خواهیم؛ مقام معظم رهبری در همه جلسات از تولید صحبت می کنند اما کو گوش شنوا؟
زالی خاطرنشان کرد: اولویت اصلی کشور تولید است و اگر تولید باشد بانک، مالیات و اشتغال هست. چرا تأمین اجتماعی استان کرمان مصوبه دو سال قبل را درباره یک شرکت دانش بنیان اجرا نکرده است؟ دستگاه های اجرائی مصوبات را اگر خارج از اختیارات آنهاست، به دستگاه ملی ارجاع بدهند و دستگاه های ملی اگر مشکلی دیدند، به ما ارجاع بدهند که پیگیری خواهیم کرد
دبیر کارگروه رفع موانع تولید کشور با اشاره به اینکه اصل درگیری ما با بانک هاست، اظهار داشت: بدهی واحدهای تولیدی غیردولتی به بانک ها کمتر از ۱۵ درصد است.
منبع:

1399/07/03
12:33:24
5.0 / 5
1495
تگهای خبر: تولید , دستگاه , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
فی بگیر Fee Begir
feebegir.ir - تمام حقوق سایت فی بگیر محفوظ است

Fee Logo فی بگیر

قیمت روز کالاها