صندوق توسعه ملی آماده پشتیبانی از بورس شد

صندوق توسعه ملی آماده پشتیبانی از بورس شد

فی بگیر: پس از آن كه قرار شد یك درصد از منابع صندوق توسعه ملی برای پشتیبانی از بازار سرمایه اختصاص یابد حالا مسئولان صندوق در این رابطه اعلام آمادگی كرده اند.


به گزارش فی بگیر به نقل از ایسنا، طی هفته های اخیر بود که قالیباف- رئیس سازمان بورس- اعلام نمود با پیگیری وزارت اقتصاد به دنبال انتقال یک درصد از منابع صندوق توسعه ملی به صندوق تثبیت بازار هستند.
پس از آن ربیعی -سخنگوی دولت- نیز تاکید داشت که منابع به زودی وارد صندوق تثبیت بازار می شود که قرار بود از شروع هفته جاری صورت گیرد.
اما بعد تصمیم گیری که در ارتباط با منایع صندوق توسعه ملی برای آمدن به بازار سرمایه شد، تازه ترین اعلام مسئولان صندوق توسعه ملی از این حکایت دارد که آماده سپرده گذاری در صندوق تثبیت بازار سرمایه هستند.
بر این اساس صندوق در امتداد اجرای مفاد تکالیف قانونی و بمنظور حمایت و تقویت بازار سرمایه آمادگی خود جهت سپرده گذاری در صندوق تثبیت بازار سرمایه اعلام نموده است.
گرچه فعلا جزئیاتی از جلسه ای که ظاهرا برگزار شده و صندوق توسعه ملی آمادگی خودرا اعلام نموده منتشر نشده است اما قبل از این منابع باخبر به ایسنا گفته بودند که طبق مذاکرات صورت گرفته مقرر است از حساب های ریالی صندوق توسعه ملی که نزد بانک ها قرار دارد منابعی برای ورود به صندوق تثبیت بازار اختصاص یابد و بحث در ارتباط با رقمی حدود ۱۰ هزار میلیارد تومان بود. این در حالیست که ظاهرا رقم سرمایه گذاری از همین ۱۰ هزار میلیارد تومان ممکنست کمتر باشد.
هر ساله قسمتی از درآمد نفت به حساب صندوق توسعه ملی واریز می شود که از منابع آن به صورت ریالی و ارزی در چارچوب تسهیلات در اختیار متقاضیان مشمول قرار می گیرد.
این در حالیست که از ابتدا قسمتی از منابع بر طبق تکالیف قانونی به صورت تسهیلات ریالی اختصاص پیدا می کرد که طبق قوانین بودجه سنواتی تا انتهای سال ۱۳۹۳ بوسیله انعقاد قرارداد عاملیت ریالی با بانکهای عامل پرداخت گردید. اما از شروع سال ۱۳۹۴ و در اجرای حکم ماده (۵۲)قانون الحاق برخی مواد به قانون تنظیم قسمتی از مقررات مالی دولت (۲) صندوق نسبت به سپرده گذاری ریالی در بانکهای دولتی و خصوصی جهت اعطای تسهیلات ریالی به طرح های اقتصادی موضوع این حکم اقدام نمود.
منبع:

1399/06/27
00:53:20
5.0 / 5
1322
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
فی بگیر Fee Begir
feebegir.ir - تمام حقوق سایت فی بگیر محفوظ است

Fee Logo فی بگیر

قیمت روز کالاها