قائم مقام وزیر راه و شهرسازی خبر داد

آماده سازی ۲۰هزار واحد مسكونی در پردیس برای افتتاح در آبان ماه

آماده سازی ۲۰هزار واحد مسكونی در پردیس برای افتتاح در آبان ماه

قائم مقام وزیر راه و شهرسازی در امور مسكن مهر از كوشش برای آماده سازی 20 هزار واحد مسكونی در شهر جدید پردیس برای افتتاح در آبان ماه آگاهی داد.


به گزارش فی بگیر به نقل از ایسنا، احمد اصغری مهرآبادی، قائم مقام وزیر راه و شهرسازی در امور مسکن مهر، روز چهارشنبه ۲۶ شهریورماه، از پروژه های مسکن مهر شهر جدید پردیس در فازهای هشت، دو، پنج شمالی، ۹ قدیم و ۱۱ بازدید کرد و در جریان آخرین وضعیت این پروژه ها قرار گرفت.
وی در این بازدید وضعیت مسکن مهر پردیس را مناسب ارزیابی کرد و اظهار داشت: کارها در پردیس روند خوبی دارد و با این روند، اطمینان داریم به جز پروژه هایی که امسال شروع شده است، مابقی پروژه های مسکن مهر تا آخر سال به پایان خواهد رسید.
مهرآبادی با اشاره به اینکه تا به امروز ۴۵ هزار واحد مسکن مهر در شهر جدید پردیس تکمیل و به مردم تحویل داده شده است، اظهار داشت: ۱۴ هزار واحد مسکن مهر نیز آماده افتتاح است و تا اختتام آبان ماه اساسا هفت هزار واحد دیگر آماده افتتاح می گردد.
او خطاب به دست اندرکاران مسکن مهر در سراسر کشور اظهار داشت: همانطور که قبل از این نیز اعلام نموده ایم، برای تحویل واحدها به متقاضیان نباید منتظر افتتاح رسمی بود و باتوجه به گرفتاری مردم باید هرچه زودتر واحدها را به متقاضیان و مالکان تحویل دهند.
مهرآبادی افتتاح بیش از ۲۰ هزار واحد مسکن مهر را در آبان ماه جاری نوید داد و با اعلان اینکه آماده سازی این تعداد واحد، بی نظیر است، ابراز امیدواری کرد: افتتاح این واحدها با حضور مقامات ارشد کشوری در آبان ماه صورت گیرد.
او اظهار داشت: در سطح کشور چیزی در حدود ۵۰ هزار واحد مسکن مهر نیمه تمام به استثنای واحدهایی که مشکلات حقوقی دارند وجود دارد؛ همین طور برای واحدهای فاقد متقاضی مسکن مهر خوشبختانه حالا مشتری داریم و با توجه به این که منابع مسکن مهر برای تکمیل برخی از واحدها کافی نیست، برخی را نیز به طرح اقدام ملی وارد کرده ایم. بدین سبب برای تکمیل این واحدها به استفاده از منابع طرح اقدام ملی مسکن روی آورده ایم و اساسا این واحدها نیز به زودی تکمیل می شوند.
قائم مقام وزیر راه و شهرسازی در امور مسکن مهر درباب ستاندن مابه التفاوت ۲۰ میلیون تومانی توسط شرکت عمران شهر جدید پردیس در هنگام نقل و انتقال واحدهای مسکن مهر نیز توضیح داد و اظهار داشت: اساسا هیچ مبلغی بدون ضابطه و قانون از مردم ستاندن نمی شود؛ از سال ۱۳۹۱ که قیمت ها به دنبال تحریم های ظالمانه افزایش پیدا کرد، دستورالعمل هایی برای جلوگیری از تعطیلی کارگاه های ساختمانی تهیه شد. در دولت یازدهم و در دی ماه سال ۱۳۹۳ نیز دستورالعمل دیگری تهیه شد که به رونق ساخت وساز مسکن مهر کمک کرد. از سال ۱۳۹۷ که موضوع افزایش قیمت ها باردیگر بر ساخت وسازها اثر گذاشت در شورای مسکن کشور تصمیم گرفتیم که مابه التفاوت نصبیات را با تایید شورای مسکن استانها محاسبه و پرداخت نماییم. بعد از این تصمیم استانها از کافی نبودن این مابه التفاوت خبر دادند و نهایتا شورای مسکن تصمیم گرفت که این افزایش ها در آن شورا مصوب شود تا پروژه های ساختمانی تعطیل نشود. این اتفاق در شهر جدید پردیس نیفتاد و شرکت عمران از محل منابع دولتی، تسهیلات بانکی و فروش و تهاتر اراضی کوشش کرد تا پروژه ها را تکمیل کند اما باتوجه به مکفی نبودن این منابع باتوجه به تصمیم شورای مسکن تصمیم گرفته شد، خریداران جدید در زمان نقل و انتقال، قسمتی از هزینه هایی که برای ساخت مسکن مهر پرداخت شده است را به شرکت عمران پرداخت کنند تا روند تکمیل سایر پروژه های باقی مانده تسریع شود.
او با اشاره به اینکه دولت همیشه بخش عمده افزایش قیمت های مربوط به ساخت وساز واحدهای مسکن مهر را تحمل و تقبل کرده است، عنوان کرد: دریافت این مابه التفاوت به پشتوانه مصوبه شورای مسکن انجام شده و نکته مهم در مورد آن این است که از متقاضیان ساکن در واحدها که قصد خرید و فروش ندارند، هیچ مبلغی جدیدی ستاندن نمی گردد.1399/06/26
14:13:04
5.0 / 5
1578
تگهای خبر: پرداخت , شركت , فروش , قیمت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۵
فی بگیر Fee Begir
feebegir.ir - تمام حقوق سایت فی بگیر محفوظ است

Fee Logo فی بگیر

قیمت روز کالاها