بررسی لوایح مالیات بر ارزش افزوده و اصلاح قانون پولی و بانكی در كمیسیون اقتصادی

بررسی لوایح مالیات بر ارزش افزوده و اصلاح قانون پولی و بانكی در كمیسیون اقتصادی

به گزارش فی بگیر سخنگوی كمیسیون اقتصادی مجلس از بررسی ایرادات شورای نگهبان به دو لایحه مالیات بر ارزش افزوده و لایحه اصلاح قانون پولی و بانكی كشور در جلسه این كمیسیون اطلاع داد.


مهدی طغیانی در گفتگو با ایسنا با اشاره به جلسه امروز (یکشنبه) کمیسیون اقتصادی مجلس جهت بررسی «لایحه مالیات بر ارزش افزوده اعاده شده از شورای نگهبان(۲)» اظهار داشت: حدودا تمامی ایرادات شورای نگهبان بر لایحه مالیات بر ارزش افزوده بررسی و برطرف شد.
وی ادامه داد: برپایه قانون بعد از دریافت مالیات بر ارزش افزوده، باید اعتبار حاصله با عنایت به شاخص جمعیت میان شهرها و روستاها توزیع شود اما شورای نگهبان اعتقاد دارد این فرآیند عادلانه نیست و عدالت ایجاب می کند مباحثی همچون «توسعه نیافتگی» هم مدنظر قرار گیرد چونکه امکان دارد یک منطقه جمعیت کمتر یا عقب ماندگی بیشتری داشته باشد ازاین رو باید باتوجه به این مولفه ها، اعتبارات حاصل از دریافت مالیات بر ارزش افزوده میان مناطق مختلف توزیع شود، بنابراین مقرر شد مرکز پژوهش ها مبحث را بررسی کند.
طغیانی با اشاره به بررسی ایرادات شورای نگهبان به «لایحه اصلاح قانون پولی و بانکی کشور» در جلسه کمیسیون اقتصادی، اظهار داشت: نرخ تسعیر پول حذف چهار صفر (تغییر واحد پول از ریال به تومان) برپایه تعهدات ارزی و ذخایر کشور و مبادلات بین المللی تعیین خواهد شد.1399/06/23
22:03:24
5.0 / 5
1448
تگهای خبر: اقتصاد , توسعه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
feebegir.ir - تمام حقوق سایت فی بگیر محفوظ است

Fee Logo فی بگیر

قیمت روز کالاها