قالیباف در پاسخ به اخطار سلیمی

مجلس هفته آینده وضعیت بازار مسكن و بورس را بررسی می كند

مجلس هفته آینده وضعیت بازار مسكن و بورس را بررسی می كند

به گزارش فی بگیر یك عضو هیات رییسه مجلس شورای اسلامی با انتقاد از افزایش قیمت مسكن و خودرو اظهار داشت: قیمت خودرو پرواز كرده و به عرش رسیده و در این شرایط آقایان تنها تماشاچی هستند.


به گزارش فی بگیر به نقل از ایسنا، علیرضا سلیمی در جلسه علنی امروز (چهارشنبه) مجلس شورای اسلامی در جریان بررسی ایرادات شورای نگهبان به طرح مالیات بر خانه های خالی با استناد به اصول ۳۱ و ۲۲ قانون اساسی در اخطاری اظهار نمود: طبق اصل ۳۱ قانون اساسی داشتن مسکن حق هر ایرانی است و دولت موظف است با اولویت تامین مسکن نیازمندان به خصوص روستاییان و کارگران این نیاز را تامین کند. طبق اصل ۲۲ قانون اساسی باید حیثیت، جان و مال مردم از تعرض مصون بماند.
وی افزود: مجلس شورای اسلامی با هدف افزایش عرضه مسکن و به دنبال آن کاهش قیمت، طرح مالیات بر خانه های خالی را تصویب کرد که شورای نگهبان به آن ایراد گرفته و ما در حال بررسی ایرادات هستیم، اما در همین فاصله دولت بازار مسکن را رها کرده بطوریکه هفت درصد قیمت مسکن در ماه افزایش پیدا کرد. آقایان که می گویند مسئول اجرای قانون اساسی هستند چطور می خواهند اصول ۲۲ و ۳۱ قانون اساسی را اجرا کنند.؟
این نماینده مجلس شورای اسلامی افزود: آقایان می دانند که قیمت خودرو به کجا رسیده است. رئیس جمهور به وزارت صنعت، معدن و تجارت دستور رسیدگی این مساله را داده حال این که این وزارتخانه وزیر ندارد انگار مقرر است ساختمان وزارتخانه جلوی اوضاع را بگیرد. از طرفی دیگر قیمت مسکن هم افزایش زیادی داشته است، رئیس جمهور عنایت بیشتری کند خودروسازان هم کمک کنند که مردم از شرایط ناراضی هستند.
وی افزود: قیمت خودرو پرواز کرده و دارد به عرش می رسد و در این وضعیت آقایان تنها تماشاچی هستند.
به گزارش فی بگیر به نقل از ایسنا، محمدباقر قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی در پاسخ به این اخطار اظهار داشت: مجلس شورای اسلامی در یکشنبه هفته آینده در جلسه غیرعلنی وضعیت بازار مسکن، ارز و بورس را مورد بررسی قرار می دهد.
منبع:

1399/06/19
14:51:53
5.0 / 5
1616
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
feebegir.ir - تمام حقوق سایت فی بگیر محفوظ است

Fee Logo فی بگیر

قیمت روز کالاها