رییس جمهور:

كاخ سفید خطای بزرگ راهبردی انجام داد

كاخ سفید خطای بزرگ راهبردی انجام داد

رئیس جمهور اظهار داشت: از لحاظ آب و برق می توانیم كشور را با كشورهای پیشرفته مقایسه نماییم كه همه مردم در شهرها از برق و نود و نه درصد در روستاها از برق استفاده می نمایند.


به گزارش فی بگیر به نقل از ایسنا، حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی در مراسم بهره برداری از طرح های وزارت نیرو با اعلان اینکه بسیار خوشحالم که در بیست و دومین هفته از افتتاح طرح های ملی کشور، افتتاح های جدید، بزرگ و ملی داشتیم، اظهار نمود: از لحاظ آب و برق می توانیم کشور را با کشورهای پیشرفته مقایسه نماییم که همه مردم در شهرها از برق و نود و نه درصد در روستاها از برق استفاده می نمایند. روستاهایی با بیست خانوار، ده خانوار و کمتر از برق استفاده می نمایند. مردم روستا مثل شهر باید از همه نعمت های اساسی استفاده کنند. آبادانی روستا یعنی مهاجرت معکوس و خدمت به مردم روستا.
وی افزود: هر پنجاه روز قادریم یک سد مخزنی را افتتاح نماییم که این آمار هیجان انگیز است. هر هفته سی روستا را به آب وصل نماییم. در زمینه زیرساخت و نیازمندی های حیاتی و سلامت مردم، اقدامات بسیار اساسی در حال انجام می باشد. از ۱۸۸ سد کشور، ۴۴ سد در این دولت افتتاح شده است. زیرساخت ها برای حرکت شروع شده است.
روحانی با ابراز خوشی برای دادن پاداش به کم مصرف ها، اشاره کرد: وزارت نیرو پیشنهاد برق مجانی را ارائه کرد و این پیشنهاد در دولت تصویب گردید و سی میلیون نفر از دو ماه آینده پولی برای مصرف برق نمی دهند و تا زمانی که کم مصرف هستند، برق آنها مجانی است. این یکی از آرزوهای ما بود که هدیه ای به مردم کم درآمد و کم مصرف برق بدهیم. این طرح بیشتر شامل حال روستاییان می شود.
رئیس جمهور با اشاره به اینکه باید روستا از نعمت آب، برق، گاز، مخابرات و آموزش برخوردار باشد، اظهار داشت: آبادانی روستا به مدلول حرکت در راه تولید است.
رئیس جمهور اظهار داشت: بسیار خوشحال هستم که این روزها افتتاح های بزرگی انجام می دهیم. غیر از افتتاح های هر روزه امروز بیش از 3200 میلیارد تومان طرح افتتاح شد؛ البته هر ماه یک تصفیه خانه فاضلاب و هر دو ماه یک تصفیه خانه آب افتتاح می شود. ما در شرایط عادی این افتتاح های بزرگ را انجام نمی دهیم بلکه در سخت ترین شرایط تحریم هستیم.
روحانی اضافه کرد: در تاریخ ایران این فشارها سابقه نداشته است. مردم ما با استقامت در مقابل توطئه ها ایستادگی کردند و ما ثابت کردیم که آمریکا شکست خورده است. این را بطور قطعی به دنیا اعلام می نماییم که طرح های آمریکا برای شکست مردم ایران به نتیجه نرسید و شکست خورد. هدف نهایی آمریکا تسلیم مردم ما بود. آنها می خواستند دولت در مقابل آمریکا تسلیم شود که این نشد و نمی گردد.
وی با اعلان اینکه کاخ سفید خطای بزرگ راهبردی انجام داد، اشاره کرد: آمریکا در این راه شکست صد در صدی خورد و ما به راهمان ادامه می دهیم. البته برای مردم سخت گذشت و اگر این فشارها نبود شاید چندین برابر این طرح ها را افتتاح می کردیم، اما آمریکا نتوانست ما را از مسیر توسعه بازدارد.
روحانی افزود: این دولت فقط به فکر گذراندن شرایط یک ساله آینده نیست بلکه طرح هایی اجرا می کند تا دولت های بعدی هم از آن استفاده کنند برای اینکه بحث این دولت و دولت بعد نیست بلکه مسیر توسعه کشور است. دولت یازدهم او دوازدهم خادم مردم است و دولت سیزدهم هم خادم مردم خواهد بود.
روحانی با اعلان اینکه مردم می دانند که آمریکا در هفته های اخیر شکست های بزرگ سیاسی را متحمل شد که در تاریخ این کشور و سازمان ملل بی سابقه بود، اشاره کرد: در سوابق سازمان ملل نمی بینید آمریکا قطعنامه ای مقابل ملت ما طراحی کند ولی در شورای امنیت فقط یک کشور به آمریکا رأی بدهد و 13 کشور دیگر یا رأی مخالف بدهند یا ممتنع. طرح ماشه را هم 10 روز قبل مطرح نمودند اما از 14 عضو حتی یک عضو شورای امنیت هم از آن حمایت نکرد و آنرا رد کرده و غیرقابل قبول دانستند. این شکست در تاریخ سیاسی آمریکا بی نظیر است و البته این موفقیت به خاطر ایستادگی ملت ما است. اگر ملت ایستادگی نمی کرد قطعنامه های بدتری توسط آمریکا تصویب می شد. ایستادگی ملت سبب شکست آمریکا و همین طور آبادانی کشور شد.
وی افزود: تا اختتام دولت 20 هزار مگاوات به برق کشور افزوده می شود. در این دولت هر ساله 2500 مگاوات برق اضافه گردید البته در دولت های گذشته هم حدود 1700 مگاوات برق افزوده می شد.
رئیس جمهور در آخر اظهار داشت: ملت با وجود تحریم ها در مقابل ویروس کرونا ایستادگی کرد و دستورالعمل های بهداشتی را اجرا کرد. ما بهتر از کشورهای دیگر از موج اول عبور کردیم و قدم های پایانی موج دوم را داریم طی می نماییم. امیدوارم با همکاری همه و رعایت دستورالعمل های بهداشتی شاهد موج سوم بیماری نباشیم.1399/06/13
22:27:24
5.0 / 5
1523
تگهای خبر: آموزش , توسعه , تولید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
فی بگیر Fee Begir
feebegir.ir - تمام حقوق سایت فی بگیر محفوظ است

Fee Logo فی بگیر

قیمت روز کالاها