ثبت بدترین عملكرد اقتصادی فرانسه

ثبت بدترین عملكرد اقتصادی فرانسه

به گزارش فی بگیر رشد اقتصادی فرانسه به كمترین سطح ثبت شده خود رسید.


به گزارش فی بگیر به نقل از تریدینگ اکونومیکس، مرکز آمار فرانسه در گزارشی اعلام نمود در سه ماهه دوم سال جاری، متوسط رشد اقتصادی این کشور منفی ۱۳.۸ درصد اندازه گیری شده است که ۰.۴ درصد کمتر از نرخ پیشبینی شده قبلی و ۷.۹ درصد کمتر از رشد اقتصادی ثبت شده این کشور در سه ماهه قبلی بوده است. بر اساس سالانه هم متوسط رشد اقتصادی فرانسه در دوازده ماه منتهی به ژوئن منفی ۶.۴ درصد اندازه گیری شده است.
در میان بخش های مختلف، رشد مخارج مصرف کننده نسبت به سه ماهه قبل۱۱.۵ درصد کاهش پیدا کرده است. سرمایه گذاری با رشد منفی ۱۰.۳ درصدی هم دیگر عامل اثرگذار کاهشی روی نرخ رشد بوده است. از سوی دیگر بهترین عملکرد مربوط به مخارج دولتی با رشد منفی ۹.۸ درصدی بوده است. در حوزه تجارت خارجی هم عملکرد این کشور کاملا تحت تأثیر نتایج کرونا قرار گرفته تا جایی که صادرات ۲۵ درصد و واردات هم ۱۶.۴ درصد کاهش پیدا کرده است.
متوسط نرخ رشد اقتصادی فرانسه در بازه زمانی ۱۹۴۹ تا ۲۰۱۹ معادل ۰.۷۸ درصد بوده است که بالاترین رقم ثبت شده مربوط به سه ماهه سوم سال ۱۹۶۸ با هشت درصد و پایین ترین رشد ثبت شده هم مربوط به سه ماهه دوم سال ۱۹۶۸ با منفی ۵.۳ درصد بوده است.
انتظار نمی رود دست کم تا آخر سال جاری، دومین اقتصاد بزرگ اتحادیه اروپا بتواند احیا شود. پیش از این بانک مرکزی فرانسه در گزارشی از وضعیت اقتصاد این کشور اعلام نموده بود که بازگشت فعالیت ها به سطوح قبل از بحران دست کم دو سال به طول خواهد انجامید. طبق برآورد صورت گرفته توسط این بانک اقتصاد فرانسه قبل از انکه در سال اینده به رشد ۶.۹ درصدی برسد، سال جاری ۱۰.۳ درصد کوچک خواهد شد که در صورت تحقق حتی از عملکرد اقتصاد این کشور در سال های جنگ جهانی دوم هم بدتر خواهد بود.1399/06/10
10:51:18
5.0 / 5
1528
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
فی بگیر Fee Begir
feebegir.ir - تمام حقوق سایت فی بگیر محفوظ است

Fee Logo فی بگیر

قیمت روز کالاها