شكایت ۲۰۰۰ فروشنده هندی از فروشگاه اینترنتی آمازون

شكایت ۲۰۰۰ فروشنده هندی از فروشگاه اینترنتی آمازون

به گزارش فی بگیر گروهی متشكل از بیشتر از 2000 فروشنده آنلاین شكایت ضدانحصارطلبی ضد آمازون در هند تنظیم كرده و این شركت آمریكایی را متهم كردند از فروشندگانی حمایت كرده كه تخفیفهای آنها سبب كسادی بازار فروشندگان مستقل شده است.به گزارش فی بگیر به نقل از ایسنا، این شکایت چالش رگولاتوری جدیدی برای آمازون در هند به همراه خواهد داشت که با وجود فضای رگولاتوری پیچیده در این کشور۵.۶ میلیارد دلار سرمایه گزاری نموده است.

کمیسیون رقابت هند در ژانویه دستور داد تحقیقاتی از آمازون و رقیبش فلیپ کارت که متعلق به شرکت والمارت است، درباب نقض قوانین رقابت و بعضی از شیوه های تخفیف انجام بگیرد.

در پرونده اخیر انجمن فروشندگان آنلاین هند که اعضای آن کالاهایشان را در آمازون و فلیپ کارت می فروشند، مدعی هستند آمازون از شیوه های تجاری غیرمنصفانه ای استفاده می نماید.

این گروه مدعی شده اند که بخش عمده فروشی آمازون هند کالاها را به صورت عمده از تولیدکنندگان خریداری نموده و آنها را به قیمت ارزانتر به فروشندگانی مانند کلود تیل می فروشد. این فروشندگان کالاها را در سایت هندی آمازون با تخفیف زیاد برای فروش عرضه می کنند.

آمازون در اطلاعیه ای اعلام نمود از همه قوانین هند تبعیت می کند و وب سایت هندی این شرکت یک بازار عرضه محصولات شرکتهای دیگر است و در آن فروشندگان در مورد قیمت محصولات مورد عرضه شان تصمیم می گیرند. همین طور اعلام نمود واحد عمده فروشی آمازون به همه شرکتها امکان می دهد محصولات را خریداری کنند و هر کسی می تواند در آن ثبت نام کند.

مقررات هند به آمازون اجازه داده که یک فروشگاه اینترنتی را اداره کند که در آن فروشندگان می توانند کالاهای خودرا با پرداخت هزینه ای به این شرکت، عرضه کنند.

هند سال قبل مقررات را تشدید کرد تا مانع تخفیفهای سنگین شود اما فروشندگان کوچک همچنان می گویند که آمازون از ساختار کسب و کار پیچیده ای برای دور زدن محدودیتها استفاده می نماید. اتهامی که این شرکت منکر آن است.

بر اساس گزارش رویترز، آمازون اعلام نموده که در هند برای بیش از ۶۵۰۰۰۰ فروشنده، پلت فرم تجارت الکترونیکی فراهم نموده است.
1399/06/06
13:27:21
5.0 / 5
1529
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
فی بگیر Fee Begir
feebegir.ir - تمام حقوق سایت فی بگیر محفوظ است

Fee Logo فی بگیر

قیمت روز کالاها