میرتاج الدینی تشریح كرد

رفع شبهات مربوط به فروش اوراق سلف نفتی با توضیحات زنگنه

رفع شبهات مربوط به فروش اوراق سلف نفتی با توضیحات زنگنه

فی بگیر: نایب رئیس كمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی اظهار نمود كه بعد از حضور وزیر نفت در كمیسیون بودجه و ارائه ی توضیحات وی در مورد فروش سلف نفتی از این مساله رفع شبهه شد.


حجت الاسلام والمسلمین سید محمدرضا میرتاج الدینی در گفت و گو با ایسنا، با اشاره به برگزاری جلسات مفصل در کمیسیون برنامه و بودجه جهت بررسی موضوع اوراق سلف نفتی اظهار داشت: ما جلسه مفصلی دراین زمینه داشتیم یکی از مسائلی که موجب حساسیت بیشتر روی این مساله شده بود همزمانی آن با بیان گشایش اقتصادی و فروش نفت از طرف رئیس جمهور بود که این مساله در شورای هماهنگی اقتصادی سران قوا مطرح شده بود و خیلی ها تصورشان این بود که اوراق سلف همان موضوع گشایش اقتصادیست.
وی با بیان این که رئیس مجلس شورای اسلامی و روسای کمیسیون های اقتصادی و برنامه و بودجه با طرح فروش نفت موافقت نکرده اند، اظهار نمود: همزمان موضوع فروش اوراق نفت به صورت سلف عنوان شد آقای زنگنه در کمیسیون بودجه توضیح داد که این دو ارتباطی به یکدیگر ندارد بلکه فروش اوراق در قالب قانون بودجه انجام می شود که به شرکت ها اجازه می دهد تا ۶۵۰۰ میلیارد تومان اوراق بفروشند و شرکت ملی نفت هم اجازه فروش ۱۵۰۰ میلیارد تومان اوراق نفتی دارد، پس این در قالب بودجه است.
میرتاج الدینی افزود: طبق توضیحات وزیر نفت موضوع فروش اوراق با ابزار مالی اسلامی در سازمان بورس و اوراق بهادار و به صورت سلف تعریف شده است. معاملات سلف در واقع نوعی پیش فروش در قالب اوراق است به شکلی که بها جلوتر پرداخت می شود و کالا بعدا داده می شود.
نایب رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی با بیان این که طبق اظهارات وزیر نفت موضوع فروش اوراق در شورای فقهی سازمان بورس بعنوان ابزار مالی اسلامی آمده و در قالب قوانین انجام می شود، اظهار داشت: باتوجه به رعایت این الزامات دراین زمینه رفع شبهه شد و تاکید شد که این مساله در قالب قوانین مربوط به اوراق انجام می شود.




منبع:

1399/06/02
17:41:25
5.0 / 5
1621
تگهای خبر: اقتصاد , پرداخت , شركت , فروش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۴
فی بگیر Fee Begir
feebegir.ir - تمام حقوق سایت فی بگیر محفوظ است

Fee Logo فی بگیر

قیمت روز کالاها