وزیر جهاد كشاورزی:

ارز حاصل از صادرات محصولات كشاورزی برای تأمین نهاده ها تخصیص یابد

ارز حاصل از صادرات محصولات كشاورزی برای تأمین نهاده ها تخصیص یابد

وزیر جهاد كشاورزی اظهار داشت: ارز حاصل از صادرات محصولات كشاورزی به جای استفاده در سایر بخش ها بهتر است برای تأمین نهاده های مورد نیاز بخش كشاورزی استفاده گردد.به گزارش فی بگیر به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت جهاد کشاورزی کاظم خاوازی در جلسه هم اندیشی با سرمایه گذاران بزرگ بخش خصوصی در حوزه کشاورزی، اظهار نمود: وزارت جهاد کشاورزی برای رفع خیلی از مشکلات بخش کشاورزی نیازمند ارتباط مستمر با بخش خصوصی است.

وی خاطرنشان کرد: با عنایت به وابستگی کشور به واردات نهاده هایی همچون، دانه ذرت، کنجاله سویا و جو، با سرمایه گذاری بخش خصوصی می توانیم از راه کشت فراسرزمینی، کالاهای مورد اشاره را تأمین نماییم.

خاوازی با اشاره به لزوم های توسعه کشت قراردادی افزود: از راه کشت قراردادی می توانیم توسعه کشت دانه های روغنی را در کشور اجرایی نماییم و تولید این دانه ها می تواند در تأمین نهاده های دامی مانند کنجاله سویا و جو و کاهش وابستگی کشور به واردات این محصولات راه گشا باشد.

وزیر جهاد کشاورزی تاکید کرد: کشاورزی قراردادی می تواند بخش قابل توجهی از مشکلات بخش کشاورزی را مرتفع کند.

وی اضافه کرد: مراکز مهندسی و آزمایشگاهی وزارت جهاد کشاورزی آمادگی دارند تا در اختیار سرمایه گذاران بخش کشاورزی در زمینه کشاورزی قراردادی قرار گیرند.

خاوازی در ارتباط با بازگشت ارز صادرات محصولات کشاورزی خاطرنشان کرد: ارز حاصل از صادرات محصولات کشاورزی به جای استفاده در سایر بخش ها بهتر است برای تأمین نهاده های مورد نیاز بخش کشاورزی استفاده گردد.

وزیر جهاد کشاورزی ابراز امیدواری کرد: با همکاری بخش خصوصی شرایط کشاورزی به نحو مطلوب پیش رود و مشکلات و موانع تولید و صادرات بخش کشاورزی از میان برداشته شود.

در این جلسه، مدیران شرکت های سرمایه گذاری بخش خصوصی در حوزه کشاورزی، موانع و مشکلات بخش تولید، زنجیره های ارزش، صادرات محصولات کشاورزی و سرمایه گذاری در این بخش را با وزیر جهاد کشاورزی و معاونین این وزارت خانه مطرح نمودند.
1399/05/30
21:40:18
5.0 / 5
1819
تگهای خبر: آزمایش , توسعه , تولید , سرمایه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
لینک دوستان فی بگیر
فی بگیر Fee Begir
feebegir.ir - تمام حقوق سایت فی بگیر محفوظ است

Fee Logo فی بگیر

قیمت روز کالاها