معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار كردستان گفت:

فن بازار راهی برای توسعه صنایع كوچك در كردستان

فن بازار راهی برای توسعه صنایع كوچك در كردستان

به گزارش فی بگیر كردستان معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار كردستان، اظهار داشت: از آنجایی كه صنایع موجود در استان جزو صنایع كوچك است، ایجاد فن بازار راهی برای توسعه صنایع كوچك در استان است.


خالد جعفری امروز (21 مرداد) در آیین افتتاحیه فن بازار منطقه ای استان کردستان، اظهار نمود: خوشبختانه استان کردستان به لحاظ دانش فنی از افراد توانمندی برخوردار می باشد که می توان از آنها در جهت توسعه صنایع بهره برد.
وی عنوان کرد: با عنایت به این که اغلب صنایع استان، صنایع کوچک هستند و متاسفانه برخی از واحدهای تولیدی هم نتوانسته اند با نیازهای روز خویش را وفق دهند و تولیدات آنها همچنان بر سبک و شیوه ۳۰ سال پیش است، استفاده از فن بازار راه مناسبی برای توسعه و بروز کردن واحدهای تولیدی استان خواهد بود.
جعفری اضافه کرد: هرچند در گذشته بازارهای خویش را به شهر و روستاها محدود کرده بودیم اما امروز مرزها برداشته شده و کرونا بعنوان یک تهدید فرصتی را برای توسعه بازار آن هم با عنایت به نیاز روز فراهم آورده است.
وی با اشاره به همکاری موثر مراکز رشد و پارک های علم و فناوری و دانشگاه های استان بیان نمود: در گذشته اقدامات مناسبی در زمینه فناوری توسط مراکز رشد و پارک های علم و فناوری انجام شده و امروز هم ادبیات جدیدی با عنوان فن بازار در استان انجام شده است.
معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار کردستان، هم مرز بودن با اقلیم کردستان عراق را از محاسن استان برشمرد و تصریح کرد: در یک سال قبل حدود ۶.۴میلیارد دلار مبادلات مرزی از راه مرز رسمی باشماق و سیرانبند انجام شده که همین مساله سبب افزایش بهره گیری از فن بازار در استان خواهد شد.
خالد جعفری تصریح کرد: وجود اتفاق نظر و همکاری بین دستگاه های دولتی و خصوصی و بخش صنایع استان سبب هم افزایی و رسیدن به اهداف توسعه ای استان خواهد شد.
او در آخر خاطرنشان کرد: از آنجایی که امروزه مرزهای علمی و ارتباطات برداشته شده باید از این ظرفیت در جهت توسعه صنایع استان بهره برد.
گفتنی است که شبکه فن بازار منطقه ای استان کردستان، امروز به صورت ویدئو کنفرانس و با حضور وزیر صنعت، معدن و تجارت کشور راه اندازی شد.
منبع:

1399/05/21
14:48:39
5.0 / 5
1681
تگهای خبر: اقتصاد , تجارت , توسعه , تولید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۱
فی بگیر Fee Begir
feebegir.ir - تمام حقوق سایت فی بگیر محفوظ است

Fee Logo فی بگیر

قیمت روز کالاها