علیزاده به فی بگیر خبر داد

تقاضای تعدادی از نمایندگان برای تحقیق و تفحص از خودروسازان

تقاضای تعدادی از نمایندگان برای تحقیق و تفحص از خودروسازان

فی بگیر: نماینده مردم سپیدان در مجلس شورای اسلامی از تقاضای تعدادی از نمایندگان برای تحقیق و تفحص از خودروسازان آگاهی داد و اظهار داشت كه نحوه ی قیمت گذاری توزیع و كیفیت از محورهای این تحقیق و تفحص است.


محسن علیزاده در گفت و گو با ایسنا، اظهار نمود: تابحال 65 نفر از نمایندگان متقاضی تحقیق و تفحص از خودروسازان هستند. محورهای تحقیق و تفحص، نحوه قیمت گذاری، نحوه توزیع محصولات شرکت های خودروسازی و کیفیت خودرو و تطابق آن با استانداردهای مربوطه است.
وی با بیان این که تقاضای تحقیق و تفحص از خودروسازان روز چهارشنبه تحویل هیات رییسه می شود، اشاره کرد: قبل بخشنامه هیات رییسه این تحقیق و تفحص را به کمیسیون مربوطه یعنی کمیسیون صنایع ارجاع خواهدنمود و ادامه ی روند دراین کمیسیون طی خواهد شد.
علیزاده افزود: قبل از این تحقیق و تفحصی در حوزه خودرو انجام شده بود و ما برای این که اقدام مان هزینه اضافی تحمیل نکند، اساسا گزارش قبلی را مطالعه خواهیم کرد و تحقیقات انجام شده از طرف مرکز پژوهش ها را نیز بررسی خواهیم کرد تا نهایتا ریشه یابی نماییم تا ببینیم ایراد از کجاست.
این عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: ما نمی خواهیم با خودروسازی ها تقابل داشته باشیم حتی شاید این اقدام ما بتوانیم کمکی به خودروسازان در تامین مواد اولیه باشد. آنها می گویند فولاد را به قیمت بازار جهانی در داخل ایران می خرند. همین یک ایراد است ما باید نیاز داخل را با یارانه تامین نماییم. هدف ما کنترل قیمت های داخل و ایجاد رفاه است؛ طبیعتا وقتی قیمت اولیه کم شود قیمت نهایی خودرو هم کاهش خواهد یافت. شاید ما اصلا به این نتیجه رسیدیم که مشکل از تامین کننده است.
او در آخر اشاره کرد: اقدام ما برای تحقیق و تفحص از خودروسازان یک اقدام قرض ورزیده نیست؛ بلکه ما به دنبال این هستیم که علت و ریشه اصلی مشکل را پیدا نماییم.
منبع:

1399/05/20
22:34:09
5.0 / 5
1783
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
فی بگیر Fee Begir
feebegir.ir - تمام حقوق سایت فی بگیر محفوظ است

Fee Logo فی بگیر

قیمت روز کالاها