با امضای احكامی از سوی ترامپ

تیك تاك و وی چت در آمریكا ممنوع شدند

تیك تاك و وی چت در آمریكا ممنوع شدند

به گزارش فی بگیر رئیس جمهور آمریكا با امضای چندین فرمان اجرایی، داد و ستد شهروندان آمریكایی با اپلیكیشنهای چینی تیك تاك و وی چت را با اشاره به « ریسك امنیت ملی » آنها برای اطلاعات شخصی مردم كشورش ممنوع كرد.به گزارش فی بگیر به نقل از ایسنا، این ممنوعیت که از ۴۵ روز دیگر به اجرا گذاشته می شود و با هدف محدود کردن قدرت چین در فناوری جهانی صورت می گیرد، به تنشها در رویارویی ترامپ با پکن می افزاید. در فاصله ۹۰ روز مانده به زمان برگزاری انتخابات ریاست جمهوری آمریکا، ترامپ به چالش کشیدن چین را محور اصلی کمپین خود قرار داده است.

در پی امضای ممنوعیت اپلیکیشنهای تیک تاک و وی چت، ارزش سهام تنست هولدینگز چین که شرکت مادر وی چت است، حداکثر ۱۰ درصد سقوط کرد. ارزش یوان هم ۰.۴۰ درصد ضعیف شد که بزرگترین افت از ۲۲ ژوییه بود و به ۶.۹۷۱ یوان در مقابل هر دلار رسید.

این اقدام با تلاش ترامپ برای وادار کردن فروش تیک تاک که متعلق به شرکت بایت دنس است، به یک شرکت آمریکایی همزمان شده و یک روز بعد از این صورت گرفت که مایک پمپئو، وزیر خارجه آمریکا از شرکتهایی آمریکایی خواست این دو اپلیکیشن چینی را از فروشگاههای خود حذف نمایند. با صدور حکم و اجرایی شدن ممنوعیت این دو اپلیکیشن، شهروندان یا شرکتهای آمریکایی که با تیک تاک و وی چت و مالکان آنها داد و ستد انجام دهند، جریمه خواهند شد.

ترامپ در حکم امضا شده ضد وی چت که چند دقیقه بعد از امضای حکم مشابه ضد تیک تاک صادر شد، اعلام نمود برای حفاظت از کشورمان، به اقدام ضد تهدیدات ناشی از اپلیکیشن موبایلی تیک تاک پرداختم و اقدامات لازم برای رسیدگی به تهدید مشابه از جانب اپلیکیشن موبایلی وی چت هم ضروریست.

به گفته یک مقام آمریکایی، اقدامات ضد وی چت شامل تمامی مبادلات مربوط به این اپلیکیشن می شود اما شامل ممنوعیت گسترده شرکت تنسنت نیست. حکم صادره ضد تیک تاک تمامی مبادلاتی که شرکت بایت دنس یا زیرمجموعه اش در آن منافعی دارند را ممنوع می کند.

ترامپ اوایل هفته جاری تهدید کرده بود اگر مالک تیک تاک کسب و کار آمریکایی خویش را تا ۱۵ سپتامبر نفروشد، تیک تاک را ممنوع خواهد نمود. مایکروسافت سرگرم مذاکره برای خرید احتمالی تیک تاک است که در سطح جهانی بیشتر از دو میلیارد دلار و در آمریکا بیشتر از ۱۶۵ میلیون بار دانلود شده است. این شرکت نرم افزاری به خرید فعالیت های تیک تاک در آمریکا، استرالیا، کانادا و نیوزیلند علاقمند است.

بر اساس گزارش بلومبرگ، به قول یک مقام دولت ترامپ، این احکام شامل همه مبادلات این دو اپلیکیشن در قلمرو قضایی آمریکا می شود و وزیر بازرگانی آمریکا این تحریمها را مشخص خواهد نمود. مبادلاتی که مشمول مجازات می شوند شامل خرید تبلیغات در این اپلیکیشنها و موافقت با عرضه آنها در فروشگاههای برنامه خواهند بود. این مساله دانلود این اپلیکیشنها را مشکل ساز خواهد نمود چونکه شامل موافقت با شرایط خدمات است که توافق مالکیت معنوی میان کاربر و طراح برنامه را دربرمی گیرد.
1399/05/17
21:27:11
5.0 / 5
2156
تگهای خبر: پرداخت , خدمات , دلار , سهام
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۵
فی بگیر Fee Begir
feebegir.ir - تمام حقوق سایت فی بگیر محفوظ است

Fee Logo فی بگیر

قیمت روز کالاها