تصویب كلیات طرح تأمین كالاهای اساسی در كمیسیون بودجه

تصویب كلیات طرح تأمین كالاهای اساسی در كمیسیون بودجه

سخنگوی كمیسیون برنامه و بودجه از تصویب كلیات طرح تأمین كالاهای اساسی در جلسه این كمیسیون اطلاع داد.


به گزارش فی بگیر به نقل از ایسنا، محمدمهدی مفتح با اشاره به نشست امروز(سه شنبه) کمیسیون برنامه و بودجه گفت‪: ‬ کلیات طرح یک فوریتی تأمین کالاهای اساسی در جلسه امروز بامداد پس از بحث و بررسی تصویب گردید.
وی اضافه کرد: به باعث این طرح، کالاهای مورد نیاز خانوارها بخصوص ۷ دهک پایین جامعه تأمین خواهد شد. همینطور مقرر است، به علت اهمیت بسیار بالای این طرح جزئیات آن طی چندین جلسه با حضور مسؤلان دستگاه های مختلف اجرایی رسیدگی شود تا برپایه طراحی یک شیوه مناسب خود کالاها در اختیار اقشار صدمه پذیر جامعه قرار بگیرد.
مفتح خاطرنشان کرد: برخی اعضا معتقدند که با پرداخت پول کالاها به مردم امکان دارد این پول صرف کارهای دیگری شود و ازاین رو به صورت مثال با استفاده از کارت الکترونیکی شرایطی فراهم گردد تا مردم کالاهای مورد نیاز خویش را مانند گوشت، برنج، مرغ، روغن و... دریافت نمایند.
سخنگوی کمیسیون برنامه و بودجه افزود: همینطور قیمت این کالاها نباید به میزان نرخ بازار آزاد باشد و اگر دولت می خواهد تخفیف ها یا یارانه ای در این رابطه بپردازد بر روی قیمت خود جنس اعمال شود. البته برخی نمایندگان می خواهند در کنار این طرح سیستم ارزی کشور را اصلاح کنند که آن بحث جداگانه ای دارد.
وی افزود: سامانه ای با استفاده از ابزار نوین باید طراحی شود و برپایه آن کالاهای اساسی مورد نیاز خانوارها در اختیار مردم قرار گیرد.
به گفته وی، تمامی طرح های مشابه طرح تأمین کالاهای اساسی به همراه پیشنهادات نمایندگان در کمیسیون برنامه و بودجه مجلس تجمیع خواهد شد و در نهایت گزارش نهایی تا هفته آینده به صحن علنی مجلس عرضه می شود.
مفتح همینطور با اشاره به بررسی طرح تنظیم بخشی از مقررات مالی-اداری آموزش و پرورش اعاده شده از جانب شورای نگهبان در این جلسه اظهار داشت: این قانون برای دور دهم مجلس بود که به علت ایراد اصل ۷۵ قانون اساسی همچنان ابلاغ نشده بود که امروز مصوب شد، مدرک دوم فرهنگیان از بهمن ماه سال جاری در حقوقشان اعمال شود و امیدواریم به این طریق نظر شورای نگهبان تامین گردد.
منبع:

1399/05/14
23:58:46
5.0 / 5
2144
تگهای خبر: آموزش , پرداخت , دستگاه , سیستم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
فی بگیر Fee Begir
feebegir.ir - تمام حقوق سایت فی بگیر محفوظ است

Fee Logo فی بگیر

قیمت روز کالاها