روشی برای مقابله با از بین رفتن اطلاعات در حملات باج افزاری

روشی برای مقابله با از بین رفتن اطلاعات در حملات باج افزاری

به گزارش فی بگیر كم توجهی كاربران در به روزرسانی آنتی ویروس و سیستم عامل سبب آلوده شدن سیستم ها به بدافزارها می شود كه از بین رفتن اطلاعات ذخیره شده را به دنبال دارد. ازاین رو پشتیبان گیری از اطلاعات ذخیره شده به صورت دوره ای بهترین راه برای پیشگیری از بین رفتن آنها توسط بدافزارهاست.


به گزارش فی بگیر به نقل از ایسنا، بدافزارهای باج گیر یا باج افزارها برنامه هایی هستند که جلوی دسترسی کاربران به سیستم را گرفته و برای برقرار کردن مجدد، دسترسی درخواست پول می کنند. کاربران فضای مجازی نادانسته از راه بدافزارهای آلوده، مانند دانلود نرم افزارهای کرک شده، بازی ها در معرض خطر قرار می گیرند که یکی از مطمئن ترین راه ها دریافت نرم افزارها از منابع معتبر و رسمی است.
معمولاً در مناسبت های خاص از سوی افراد نامعلوم که دارای هویت مجهول هستند و نفوذگر نامیده می شوند، با هدف سرقت اطلاعات محرمانه از راه پست الکترونیک و شبکه های اجتماعی لینک، ایمیل و فایل آلوده ارسال و با مهندسی اجتماعی از دریافت کننده پیام می خواهند تا روی آن کلیک کنند و به سادگی با اطلاعات به دست آمده مبادرت به اخاذی می کنند.
آلوده شدن سیستم ها به بدافزارها و باج افزارها سبب از بین رفتن و یا گرو گرفتن اطلاعات مهم ذخیره شده در سیستم ها از جانب هکرها می شود. قربانیان فضای مجازی با بی توجهی از راه باز کردن پیوست ایمیل های اسپم یا لینک های درون آنها، باز کردن فایل های دانلود شده آلوده از سایت های نامعتبر یا کلیک روی لینک های مخرب، از راه توزیع تبلیغات آلوده، آلودگی از راه هک و نفوذ به سیستم ها؛ به خصوص سیستم هایی که صدمه پذیری آنها وصله نشده است، مورد سو استفاده قرار می گیرند.
ازاین رو پلیس فتا با اشاره به رایج ترین روش های آلوده شدن توسط باج افزارها اخطار می دهد که لازم است از دریافت فایل های اجرایی در شبکه های اجتماعی و اجرای فایل های ناشناخته و مشکوک پرهیز شود، چونکه امکان دارد فایل دریافتی تحت عنوان کلیپ، عکس متناقض از پسوند عکس و کلیپ باشد که باید از راه آنتی ویروس شناسایی و پاک شود.
همینطور لازم است همواره به اخطارهای احتمالی مرورگر و تجهیزات الکترونیکی خود توجه کرده و با دقت ویژه داشتن در به روزرسانی سیستم عامل و آنتی ویروس کامپیوتر و گوشی تلفن همراه، تجهیزات خویش را از ورود نفوذگران مصون بدارید. پشتیبان گیری از اطلاعات ذخیره شده به صورت دوره ای و نگهداری این اطلاعات پشتیبان در حافظه های جداگانه بهترین راه برای پیشگیری از بین رفتن آنها توسط بدافزارها و یا گرو گرفتن آنها از جانب باج افزارهاست.
منبع:

1399/05/09
23:01:35
5.0 / 5
2087
تگهای خبر: سیستم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۴
فی بگیر Fee Begir
feebegir.ir - تمام حقوق سایت فی بگیر محفوظ است

Fee Logo فی بگیر

قیمت روز کالاها