سال جهش تولید،

سرمایه گذاری بیشتر از 2 میلیارد یورویی مس ایران

سرمایه گذاری بیشتر از 2 میلیارد یورویی مس ایران

مدیرعامل شركت ملی صنایع مس ایران از سرمایه گذاری دو میلیارد و ۲۷۰میلیون یورویی علاوه بر ۲۰ هزار میلیارد تومان برای توسعه صنعت مس كشور اطلاع داد.


به گزارش فی بگیر به نقل از ایسنا، اردشیر سعدمحمدی- مدیرعامل شرکت ملی صنایع مس ایران- با بیان این خبر اظهار نمود: این سرمایه گذاری در شرکت ملی مس ایران در حال انجام است؛ این در شرایطی است که این سطح از سرمایه گذاری تنها با اندوخته های خود شرکت مس و بدون هیچ گونه وام یا داشتن بدهی در حال صورت گرفتن است و صنعت مس ایران روی پای خود این مسیر را طی می کند.
مدیرعامل شرکت ملی مس ایران با بیان این که مس نخستین عنصر استراتژیک اتحادیه اروپا برای سرمایه گذاری در دنیا است، اظهار داشت: ۳۵ درصد خودرو ها طی ۱۰ سال آینده، تبدیل به خودرو های برقی خواهد شد؛ این در شرایطی است که میزان مصرف مس در خودرو های معمولی چهار کیلوگرم و در خودرو های برقی بیشتر از ۸۹ کیلوگرم است. همینطور برپایه پیشبینی ها جمعیت جهان تا ۱۷ سال آینده و باتوجه به اینکه سرانه مصرف مس به ازای هر نفر ۳.۲ کیلوگرم است، در ۱۵ سال آینده مصرف مس در جهان حدود ۵-۶ میلیون تن افزایش خواهد یافت؛ ازاین رو شرکت ملی صنایع مس ایران در تلاش است با برنامه ریزی و حضور در بازارهای جهانی، قسمتی از تقاضای جهانی را به خود اختصاص دهد و این تعریف هدفمند حضور جهانی است.
وی تصریح کرد: طبق سند تدوین شده برای افق چشم انداز ۱۴۱۰ مجتمع مس آذربایجان، در ۳۱ تیرماه به تأیید مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت مس خواهد رسید. این سند یک برنامه و مسیر مشخص است که تمامی چشم اندازهای آینده مس در آن دیده شده است. با عنایت به اقدامات صورت گرفته در مجتمع مس آذربایجان بزودی شاهد شکل گیری فعالیتهای عملیاتی ذوب و پالایش خواهیم بود که با استفاده از آخرین فناوری روز دنیا صورت می گیرد. با این تکنولوژی شاهد پایین ترین میزان آلودگی خواهیم بود.
مدیرعامل شرکت ملی مس ایران تصریح کرد: همینطور با عنایت به نتایج اکتشافات صورت گرفته و افزایش میزان ذخایر معدن مس سونگون و ایجاد فاز ۳ تغلیظ، در کنار این امر با خاک برداری اضافی به میزان سه میلیون مترمکعب، در تلاش هستیم در صورت مثبت بودن نتایج ارزیابی فنی- اقتصادی، مشکل محدودیت فضای معدن مرتفع شود و شاهد راه اندازی فاز ۴ تغلیظ هم در مجتمع مس آذربایجان باشیم.
منبع:

1399/04/25
00:01:41
5.0 / 5
2547
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
feebegir.ir - تمام حقوق سایت فی بگیر محفوظ است

Fee Logo فی بگیر

قیمت روز کالاها