از سوی بانك مسكن

بخشودگی جرایم بدهكاران بانكی تمدید گردید

بخشودگی جرایم بدهكاران بانكی تمدید گردید

به گزارش فی بگیر بانك مسكن زمان اجرای بخشودگی جرایم بانكی مشتریان را تمدید كرد.


به گزارش فی بگیر به نقل از ایسنا، مالک آزادیان - رئیس اداره کل پیگیری وصول مطالبات بانک مسکن - با اشاره به اینکه با عنایت به شرایط خاص ناشی از انتشار کرونا و لزوم کاهش ترددهای غیرضروری شهروندان به شعب بانک ها، پیش از این هم اجرای طرح میثاق تا آخر خرداد ۱۳۹۹ تمدید شده بود، اظهار داشت: با تصمیم کمیسیون عالی وصول مطالبات بانک مسکن، طرح میثاق برای بخشودگی جرایم بدهکاران این بانک تا آخر تیرماه تمدید گردید.
به گفته آزادیان، مشتریانی که از آغاز تیرماه به بعد تا آخر تیرماه نسبت به پرداخت تمام یا بخشی از مانده بدهی خود اقدام نمایند، مشمول بخشودگی جرایم بانکی بابت دیرکرد پرداخت مطابق با ضوابط طرح میثاق خواهند شد.
وی تصریح کرد: الزامی برای رجوع حضوری مشتریان به شعب برای بهره مندی از این بخشودگی وجود ندارد و آنها می توانند از راه هر یک از درگاه های اینترنتی بانک مسکن هم به صورت غیرحضوری نسبت به پرداخت بدهی خود اقدام نمایند و از این بخشودگی بهره مند شوند؛ بدین سان الزامی به عرضه درخواست مکتوب به شعب نیست.
وی با اشاره به اینکه طرح میثاق بانک مسکن با هدف کاهش مطالبات غیرجاری این بانک طراحی شده است، اظهار داشت: این طرح حاوی امتیازهایی به نفع تسهیلات گیرندگان بانکی است که بابت دیرکرد پرداخت اقساط خود جریمه شده و بر میزان بدهی آنها به تناسب مدت دیرکرد، افزوده شده است.
رییس اداره کل وصول مطالبات بانک مسکن با اشاره به استقبال مشتریان بانک مسکن از مزایای طرح میثاق از شهریور سال قبل تا کنون، اظهار داشت: به هر حال شرایط انتشار کرونا سبب شد یک گروه از مشتریان نتوانند از مزایای این طرح در موعد مقرر اولیه پارسال برخوردار شوند و به همین خاطر تصمیم به تمدید این طرح باردیگر در تمام شعب سراسر کشور اتخاذ شد.
بنا بر اعلام بانک مسکن، در چارچوب طرح میثاق در صورت واریز نقدی هر میزان از مطالبات غیرجاری انواع تسهیلات پرداختی شامل انواع عقود مبادله ای، مشارکتی، وام قرض الحسنه و... و همینطور مطالبات مربوط به ضمانت نامه های ضبط شده، خالص جرایم محاسبه شده بر مبنای نوع قرارداد (حسب مورد ۶ تا ۱۴ درصد از نرخ وجه التزام) به نسبت واریزی بدهکاران مورد بخشودگی قرار می گیرد.
در این طرح همینطور ۱۰۰ درصد جرایم سازنده هایی که در چارچوب قراردادهای مشارکت مدنی با بانک، تسهیلات ساخت دریافت کرده بودند، در صورت پرداخت یا تعیین تکلیف مطالبات به صورت تقسیط، مورد بخشودگی قرار خواهد گرفت.
این طرح به مشتریان بدهکار بانک مسکن اجازه می دهد در ازای پرداخت هر میزان از بدهی خود به همان نسبت از پرداخت کل جرایم خود بابت تاخیر در پرداخت بدهی معاف شوند. همینطور در صورت پرداخت کل میزان بدهی، بخشودگی کل جرایم مقدور شده است.1399/04/14
17:01:06
5.0 / 5
2275
تگهای خبر: اینترنت , پرداخت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
فی بگیر Fee Begir
feebegir.ir - تمام حقوق سایت فی بگیر محفوظ است

Fee Logo فی بگیر

قیمت روز کالاها