قیمت روز كالاها و خدمات

قیمت روز كالاها و خدمات

فی بگیر: قیمت روز كالاها اعم از قیمت روز خودرو، قیمت روز طلا ، قیمت روز ارز و سكه در فی بگیر. بهمراه اخبار اقتصادی روز ایران و جهان


در اقتصاد نوین، قیمت‌ها معمولا در غالب واحدهای یکای پولی بیان می‌شوند (قیمت‌های کالاها، به صورت یکای پولی در واحد وزن آن کالا بیان می‌شوند، مثلا یورو به ازای هر کیلوگرم). هرچند قیمت‌ها را می‌توان به عنوان کمیت‌هایی از دیگر کالاها یا خدمات در نظر گرفت، اما این نوع معاملهٔ پایاپای به ندرت دیده شده‌است.
گاهی قیمت‌ها در غالب کوپن‌هایی مثل تمبرهای تجاری مظنه می‌شوند. در برخی شرایط، از سیگار به عنوان ارز استفاده می‌شود، مثلا در زندان‌ها، در دوران ابرتورم، و در برخی مکان‌ها در طول جنگ جهانی دوم. در اقتصاد سیاه نیز تهاتر نسبتا رایج است.
در سایت فی بگیر قیمت روز كالاها اعم از قیمت روز خودرو، قیمت روز طلا ، قیمت روز ارز و سكه، و همچنین اخبار اقتصادی روز ایران و جهان را مطالعه کنید.

ارزش منصفانه

ارزش منصفانه (یا Fair value‎) در حسابداری و اقتصاد، به برآورد منطقی و بی‌طرف از قیمت بالقوه بازار یک کالا، خدمات یا دارایی اطلاق می‌گردد. در محاسبه میزان ارزش منصفانه، فاکتورهای عینی مانند: هزینه‌های خرید، تولید و توزیع، هزینه‌های تعویض یا هزینه‌های جایگزینی، تسهیلات واقعی، هزینه‌های عرضه در مقابل تقاضا، همچنین هزینه‌های مرتبط با عدم قطعیت‌ها و ریسک، هزینه بازگشت سرمایه، در نظر گرفته می‌شوند.

1399/04/09
21:36:36
3.3 / 5
3459
این مطلب را می پسندید؟
(2)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
ناشناس:
ممنون از تعریف ارزش منصفانه در قیمت گذاری. کاربردی بود
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
feebegir.ir - تمام حقوق سایت فی بگیر محفوظ است

Fee Logo فی بگیر

قیمت روز کالاها