اقتصاد انگلیس ۱۱ درصد آب می رود!

اقتصاد انگلیس ۱۱ درصد آب می رود!

فی بگیر: سازمان توسعه و همكاری اقتصادی از زمان بر بودن بازگشت اقتصاد انگلیس به شرایط عادی آگاهی داد.


به گزارش فی بگیر به نقل از اسپوتنیک، سازمان توسعه و همکاری اقتصادی با اعلان اینکه انگلیس یکی از بدترین وضعیت ها را در میان کشورهای توسعه یافته جهان دارد پیش بینی نمود رشد اقتصادی امسال این کشور به منفی ۱۱ درصد برسد که در سناریو بدبینانه و شیوع موج دوم همه گیری این رقم ممکنست تا منفی ۱۴ درصد نیز به ثبت برسد. قبل از این نیز گروه " ای آیتم کلاب" پیش بینی کرده بود اقتصاد انگلیس امسال هشت درصد کوچک شود و دست کم سه سال تا بازگشت میزان کارهای اقتصادی به سطوح قبل از بحران زمان لازم باشد.
مارک گرگوری، اقتصاددان ارشد این موسسه اظهار داشت: بدون شک برای کسب و کارها فاضی کنونی بسیار چالش برانگیز است و پپیش بینی اینکه چه خواهد شد نیز خیلی مشکل است. حتی در مقایسه با شش هفته قبل تغییرات خیلی زیادی در برآوردهایمان به وجود آمده است.
انگلیس بعد از آمریکا و برزیل سومین آمار بالای تلفات ناشی از کووید-۱۹ را در جهان دارد و بعد از سه ماه تعطیلی، بخش بزرگی از محدودیت های رفت و آمدی برداشته شده است.
قبل از این، مرکز آمار انگلیس در گزارشی اعلام نموده بود رشد اقتصادی دومین اقتصاد بزرگ اروپا در ماه آوریل منفی ۲۰.۴ درصد درصد رسیده است که ۲.۵ درصد کمتر از نرخ رشد پیش بینی شده قبلی و کمترین نرخ رشد ثبت شده تاریخ معاصر این کشور شمرده می شود.
جورج تئوکاریدیس، استاد اقتصاد مالی در مرکز مدیریت بین المللی قبرس نیز اظهار داشت: انگلیس بسیاری از کرونا لطمه دیده و شاید بتوان گفت بدترین وضعیت اقتصادی را در میان کشورهای اروپایی داشته است. تنها بین مارس و آوریل سطح تولیدات ناخالص داخلی حدود یک چهارم کاهش پیدا کرده است و شاید امسال برای نخستین بار در تاریخ این کشور رشد اقتصادی دو رقمی منفی در آن به ثبت برسد.
بگفته بانک مرکزی انگلیس، انتظار می رود روند بازگشت اقتصاد به سطوح عادی خود از نیمه دوم سال به تدریج آغاز شود.
منبع:

1399/03/27
14:39:52
5.0 / 5
2960
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۲
فی بگیر Fee Begir
feebegir.ir - تمام حقوق سایت فی بگیر محفوظ است

Fee Logo فی بگیر

قیمت روز کالاها