همتی اعلام كرد:

تشریح حمایت های بانك مركزی از بنگاه های تولیدی

تشریح حمایت های بانك مركزی از بنگاه های تولیدی

به گزارش فی بگیر رئیس كل بانك مركزی ضمن تشریح اقدامات این بانك در جهت پشتیبانی از بنگاه های تولیدی و تحقق شعار رونق و جهش تولید، اظهار داشت: اصل پیگیری بموقع مطالبات بانك ها امری ضروری می باشد، اما، این امربه هیچ وجه نباید منجر به تعطیلی حتی یك واحد تولیدی شود.


به گزارش فی بگیر به نقل از ایسنا، عبدالناصر همتی در پستی اینستاگرامی درباره مطالبات بانک ها، نوشت: نظر ریاست محترم قوه قضاییه درباره نحوه وصول مطالبات بانک ها مورد تاکید و حمایت بانک مرکزی است. اصل پیگیری بموقع مطالبات بانک ها امر ضروریست اما این امر به هیچ وجه نبایستی منجر به تعطیلی حتی یک واحد تولیدی شود. محاسبه بدهی آنها هم بایستی بر اساس ضوابط اعلام شده از جانب بانک مرکزی باشد.
وی افزود: بانک ها به باعث قوانین و مقررات موظف می باشند که محل اجرای طرح را وثیقه بگیرند و بعنوان وکیل سپرده گذاران در جهت صرفه و صلاح موکلان خود و استیفای مطالبات ناگزیر از اقدامات قانونی هستند ولی، این نکته هم مهم می باشد که بایستی حداکثر همراهی با تولیدکنندگان داشته و از هر گونه اقداماتی که منجر به تعطیلی واحد تولیدی می شود، جداً پرهیز کنند.
در ادامه همتی اعلام نمود: بانک مرکزی بیشترین تاکید و اقدامات را در پشتیبانی از بنگاه های تولیدی و درجهت تحقق شعار رونق و جهش تولید انجام داده و کوشیده است که با صدمه شناسی دقیق مبحث برخی از مقررات را که در این رابطه اثرگذاری داشته اند، تدوین یا اصلاح کند.
وی ادامه داد: همچون آنها، اصلاح مقررات نحوه امهال مطالبات غیرجاری بر اساس مصوبه شورای فقهی بانک مرکزی برای اجتناب از دریافت سود مرکب، تسهیل تسویه بدهی بدهکاران (طرح مصوب مجلس و مجمع تشخیص)، و آخرین تصمیم که مساعدت در امهال واحدهای تولیدی با دریافت صرفا ۷.۵ درصد طلب و امهال ۵ ساله آن بود که به تصویب شورای پول و اعتبار رسید و از بانک ها می خواهم دستورالعمل ها را به جد اجرا کنند.
رئیس کل بانک مرکزی در انتها سخنانش، اظهار داشت: پشتیبانی از تولید نیازمند داشتن بانکهای سالم، باثبات، مستحکم است و تسهیلات اعطایی به بانکها متعلق به سپرده گذاران است، ازاین رو برگشت بموقع این منابع بانک ها را در تأمین مالی تولید یاری می کند.1399/03/23
15:10:11
5.0 / 5
2572
تگهای خبر: تولید , سود , وكیل
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
feebegir.ir - تمام حقوق سایت فی بگیر محفوظ است

Fee Logo فی بگیر

قیمت روز کالاها