رشد اقتصادی كره جنوبی منفی شد

رشد اقتصادی كره جنوبی منفی شد

فی بگیر: در سه ماهه نخست امسال رشد اقتصادی كره جنوبی به منفی 1.3 درصد رسید.


به گزارش فی بگیر به نقل از تریدینگ اکونومیکس، کاهش شتاب رشد بخش خدمات و افت محسوس رشد بخش ساخت وساز موجب شد تا اقتصاد کره جنوبی در سه ماهه نخست سال ۱.۳ درصد کوچک شود. این رشد در مقایسه با رشد سه ماهه پایانی سال قبل این کشور ۲.۶ درصد کاهش پیدا کرده است.
طی این مدت رشد بخش تولید از ۱.۸ درصد سه ماهه چهارم به منفی یک درصد در سه ماهه نخست رسیده است و رشد بخش خدمات از ۱.۳ درصد قبلی به منفی ۲.۴ درصد کاهش پیدا کرده است. از طرف دیگر رشد مخارج مصرفی نیز از ۱.۱ درصد در سه ماهه قبل به منفی ۱.۲ درصد در سه ماهه نخست سال کاهش پیدا کرده است.
یکی دیگر از عوامل کاهش محسوس رشد اقتصادی کره جنوبی در طول این مدت کاهش رشد بخش ساخت و ساز بوده است. دولت کره بمنظور تقویت رشد این کشور تصمیم گرفته بود یک بسته محرک ۱۶ میلیارد دلاری را در نظر بگیرد. با این وجود رشد مخارج دولت از ۰.۷ درصد دوره قبل به ۱.۴ درصد بالا رفته است.
همین طور با کند شدن رشد اقتصادی انگیزه سرمایه گذاران خارجی برای انجام پروژه های جدید نیز کاهش یافته و رشد بخش سرمایه گذاری خارجی به رقم ناامیدکننده منفی ۶ درصد کاهش پیدا کرده است.
طبق اعلام مرکز آمار کره جنوبی، رشد اقتصادی این کشور در دوازده ماه منتهی به مارس ۱.۴ درصد اندازه گیری شده است. متوسط رشد اقتصادی کره جنوبی در بازه زمانی ۱۹۶۰ تا ۲۰۱۹ معادل ۱.۷۸ درصد بوده است که بالاترین نرخ ثبت شده مربوط به رشد ۷.۸ درصدی سه ماهه پایانی سال ۱۹۷۰ و کمترین رشد ثبت شده نیز مربوط به رشد منفی ۷ درصدی سه ماهه نخست سال ۱۹۹۸ بوده است.1399/03/14
14:45:07
5.0 / 5
2257
تگهای خبر: اقتصاد , تولید , خدمات , دلار
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۱
فی بگیر Fee Begir
feebegir.ir - تمام حقوق سایت فی بگیر محفوظ است

Fee Logo فی بگیر

قیمت روز کالاها